Jednoduchý krok, který okamžitě rozšíří vaši síť na LinkedIn

Jednoduchý krok, který okamžitě rozšíří vaši síť na LinkedIn

Pokud jste na LinkedIn, určitě chcete rozšířit síť vašich kontaktů. Potřebujete se spojit s větším množstvím lidí, protože někde v těchto kontaktech se skrývá možnost, jak posunout vaši kariéru do úplně nových dimenzí.

Tady je dobrá rada,  co byste měli dělat  a dělat to pravidelně, neboť jen tak dostanete šanci se někam pohnout.

Napište osobní zprávu

Většina lidí tohle nedělá. Kolik žádostí leží ve vašem inboxu a nemá u sebe přiřazený jediný řádek, jediné slovíčko poznámky? Asi jich bude většina, že? A co vy – když posíláte žádost o spojení, přidáváte k této žádosti nějakou osobní zprávu? Nebo doufáte, že si na vás druhá strana nějakým zázrakem vzpomene?  Pokud zprávy nepíšete, máte nejvyšší čas s tím začít.

První výhodou z toho plynoucí je, že se tak vydělíte z davu, který poznámky k žádostem nepřipojuje. Tím se stanete zajímavější, lépe zapamatovatelní. Druhá výhoda spočívá v tom, že tak člověku, kterého žádáte o spojení, maximálně usnadníte proces rozpomínání se a rozhodování. A tím spíš na vaší žádost odpoví ano.

 Buďte zapamatováníhodní

Lidé, se kterými se chcete spojit, mají pravděpodobně velkou síť kontaktů. To znamená, že se denně setkávají s velkým množstvím lidí, ať už osobně nebo online. Z toho plyne jedna poněkud nepříjemná věc: nemohou si všechny pamatovat. Proto se může stát, že vaše jméno mezi desítkami dalších zkrátka nepoznají.

I když si myslíte, že konverzace s tímto člověkem, kterou jste vedli minulý týden, byla skutečně osudová, on nemusí vědět, jak se jmenujete. Nebo jste se s ním nemuseli ani setkat – třeba jen sledujete jeho blog a jste velkým fanouškem jeho práce. Jak by on mohl vědět, kdo jste vy? Jaká je šance, že přijme vaši žádost o kontakt?

Ačkoliv se na LinkedIn najdou lidé, kteří přijmou jakoukoliv žádost, která jim přistane ve schránce, většina lidí preferuje kvalitu před kvantitou a vybírají si takové kontakty, které dobře znají. A zde je opět prostor pro osobní zprávu. Stručné připomenutí, kdo jste a odkud se s danou osobou znáte, razantně zvýší vaše šance, že budete přijati mezi kontakty.

A funguje to i v případě, kdy jste se s danou osobou nikdy nesetkali. Milá zpráva, odkud jej znáte, jak moc obdivujete jeho práci a proč jej chcete mít mezi svými kontakty jistě vykoná divy.

Buďte struční, ale osobní

LinkedIn vám ani nedává moc prostoru k tomu, abyste psali rozvláčné elaboráty. Stručnost a věcnost vaší poznámky navíc vzbudí více sympatií než dlouhý, avšak nicneříkající epos. Vše, co musíte udělat, je napsat něco osobnějšího a zajímavějšího než „Dobrý den, rád bych si vás přidal do své profesní sítě.“

A to snad zvládne každý, ne? Pointou je, že když podáte potenciálním kontaktům vysvětlení, proč by se měli vaší žádostí vůbec zabývat,  zvýšíte tím svou naději na úspěch.

Věnujte tomu čas

Kolik času to bude? To je právě to úžasné. Napsat osobní zprávu nemůže zabrat více než třicet sekund. LinkedIn vše maximálně usnadňuje pomocí jediného tlačítka, takže vy už musíte pouze sepsat těch pár slov. Když nahradíte prefabrikovanou poznámku svou vlastní, stoupnete si tak mimo dav, zvýšíte míru přijetí a rozvinete síť kontaktů mnohem rychleji.

Zdroj: https://wearesocialmedia.gr/this-simple-action-will-dramatically-grow-your-linkedin-network/

Zdroj obrázku: https://wearesocialmedia.gr/this-simple-action-will-dramatically-grow-your-linkedin-network/

Komentáře

Nahoru