Jednoduché kódy umožňují přístup ke skrytému nastavení iPhonu

Vytočením specifického kódu získáte přístup k velkému množství informací a k různému nastavení. Dozvíte se bližší informace o kvalitě signálu mobilní sítě, ba dokonce můžete získat identifikační číslo IMEI. V neposlední řadě můžete provádět různá nastavení, která jsou běžně skrytá.

Jestliže chcete zjistit kvalitu signálu mobilní sítě, stačí vytočit řetězec čísel a znaků *3001#12345#* a stisknout tlačítko volání. Poté se zobrazí šedá obrazovka s podrobnějšími informacemi.

Užitečné jsou informace týkající se síly signálu mobilní sítě, přičemž síla se tradičně zobrazuje v levém horním rohu obrazovky. Cokoliv přesahující hranici -80 je ekvivalentem k plným tečkám na běžné stupnici. Cokoliv pod hranici -110 je v podstatě jedna tečka signálu a je nepravděpodobné, že byste mohli s takovým signálem uskutečnit hovor. V praxi je maximální síla kolem -40 a žádný signál je kolem -120. Pakliže chcete, aby se toto číslo objevovalo v levém horním rohu na obrazovce namísto obvyklých teček, stačí podržet tlačítko pro vypnutí a poté stisknout tlačítko domů.

1-iphone-6s (1)

iPhone má spoustu skrytých funkcí

Vytočením čísla *#33# se zobrazí stav nastavení týkající se blokování hovorů. Nástroj můžete zapnout pomocí kódu *33*PIN# a vypnout pomocí kódu #33&PIN, kde PIN je PIN kód vaší SIM karty.

Vytočením čísla *#43# se zobrazí informace o čekajících hovorech. Funkce umožňuje dávat lidi do fronty, když vám volají v okamžiku, kdy zrovna telefonujete. Tím vás telefon upozorňuje, že volá někdo jiný. Funkci můžete zapnout kódem *43# a vypnout kódem #43#.

Vytočením čísla *#06# se zobrazí identifikační číslo IMEI. Je velice důležité, protože ho můžete použít k vypnutí telefonu na dálku, například pokud vám iPhone někdo ukradne.

Zdroj / Foto: Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru