Dnes vyšlo 15 článků

Strčte párátko do iPhonu, pokud se vám pomalu nabíjí

Nebojte, nezdá se vám to. Může se to stát a lehce to poznáte. Pokud se váš kapesní miláček nabíjí opravdu pomalu, na fórech se můžete dočíst spoustu způsobů a návodů jak docílit toho, aby se váš iPhone nabíjel rychleji – tedy normálně. Jeden z těch nejčastějších se nyní dozvíte.

8011397425_28267b8452_k

Lightning port (konektor), který má jak iPhone tak iPad

Podle Dana Graziana z CNET tahle chyba není softwarová ani hardwarová. Většinou za to můžou nějaké nečistoty, které blokují oboustranný Lightning port, skrze který se iPhony a iPady dobíjejí.

Naštěstí to lze snadno opravit. Často se totiž stává, že jakmile svůj telefon nosíte v kapse, kabelce či jinde, tak se vám tento port jednoduše zanese prachem a ostatními nečistotami. Návod je jednoduchý: 

Stačí iPhone nebo iPad vypnout, vzít párátko, sponku nebo něco tenkého a špičatého. Poté ladnými pohyby zajet do konektoru a veškeré nečistoty z portu odstranit. Až tento proces uděláte, zkuste své zařízení znovu zapnout. Pokud problémy přetrvávají i nadále, CNET doporučuje použít stlačený vzduch a port lehce vyfoukat.

Pokud se i přesto váš telefon nabíjí pomalu, možná by to chtělo zvážit koupi nového Lightning kabelu. Ovšem chyba může být i softwarová. Pokud by tomu tak bylo, existuje několik způsobů, jak si můžete v telefonu vyladit svůj software, aby vám běžel rychleji.

Zdroj: bi.com

Komentáře

Nahoru