Jedno z nejhorších rozhodnutí Českého rozhlasu

Jedno z nejhorších rozhodnutí Českého rozhlasu

Vyhazuje se všude, je přece krize. Nadbyteční zaměstnanci se nachází i v Českém rozhlasu. Jenže těžko říct, zda správně posoudili, kdo přesně je nadbytečný. Vypadá to totiž, že provedli jedno ze svých nejhorších rozhodnutí. A pak ho ještě tak nespravedlivě odůvodnili.

Filipa Rožánka možná znáte z Twitteru (@rozanek), kde denodenně zajímavě tweetuje. Veřejností byl dokonce nominován v kategorii Účet roku v anketě Tweet roku 2013. A získal Novinářskou cenu Googlu za inovativní online žurnalistiku. Povedlo se mu totiž třeba převést na sociální sítě události srpna 1968. A to není všechno. Filip má samozřejmě i spoustu dalších zásluh v oblasti moderních technologií. Navíc umí dobře psát. Když kouknete na jeho web www.rozanek.cz, objevíte tam mnoho zajímavého čtivého obsahu. Třeba vzpomínka na hry pro MS-DOS, či tip, jak zjistit, kolik nespokojených fanoušků máte na Facebooku. Nebo jeho vůbec nejčtenější příspěvek, který podle Davea Barryho rozebírá fenomén 50 odstínů šedi.

Pro Český rozhlas

V Českém rozhlasu pracoval od února 2006. Do konce roku 2012 zodpovídal za redakci webových editorů Nových médií. Vedl celou redakci a měl na starosti analýzy návštěvnosti, sociální sítě, mobilní aplikace a různé internetové projekty. Pak tam až doposud pracoval jako analytik strategického rozvoje. Měl na starost hlavně digitální rozhlasové vysílání. Taky jste ho od září 2011 mohli slyšet v Radiu Wave v krátké rubrice Děrné štítky, kde mluvil o novinkách ze světa technologií a internetu.

Tomu je teď ale konec. Filip to, jak je jeho zvykem, zveřejnil na Twitteru a hned získal hromadu podpory. Lidé psali, že to přece není možné, že toho Český rozhlas bude litovat. Divili se, že loni byl tak úspěšný a teď je nadbytečný. To jsou paradoxy života.

Jenže je to ještě horší. Jak se ukazuje, Český rozhlas se rozhodl vyhazov pěkně zdůvodnit. Hlavně tedy pěkně nepravdivě. Médiím tvrdí, že si Filipa déle nenechají kvůli tomu, že ztratil důvěru vedení. Přitom oficiální důvod, který má Filip i písemně, je jiný.

„Mrzí mě, že se z Českého rozhlasu šíří do médií informace, že jsem byl propuštěn pro „ztrátu důvěry vedení“. Je to informace překvapivá, protože jsem se ji dočetl až na mediálních serverech. Je to však především informace nepravdivá, zavádějící a hrubě poškozující mé jméno. Sami si tedy přečtěte důvod, který jsem obdržel písemně i ústně: https://twitpic.com/e631h0

rozvazani-pracovniho-pomeru
Žádné jiné zdůvodnění, ani neoficiální, jsem nedostal, ani osobně, ani písemně. Český rozhlas mám rád, nechci se s ním pouštět do žádných bitev, ale podobná neférová vyjádření bez odezvy nechat nemohu.“

Jak napsal na Twitteru Jiří Bureš, ono nestačí vyhodit, je třeba ještě pošpinit. A je vidět, kam spěje český mediální systém. Mylné informace se totiž šíří rychlostí blesku. Uvěříte jim?

Na jaké straně stojíte vy?

Filip má spoustu podpory na všech sociálních sítích, kde se o jeho odchodu mluví. Někteří jeho dobří známí, jako třeba Martin Malý, odhalili i skryté skutečnosti. Tedy spíše skryté drby. Prý se totiž dokonce proslýchá, že Filip parazitoval na Českém rozhlasu pro vlastní propagaci. 

Ale najdou se i takoví, kterým Filip v Českém rozhlasu chybět rozhodně nebude. Jsou rádi, že se ho zbavili.

rozanek-odchod-tomas-nemec

 Co na to Český rozhlas

Adam Zbiejczuk to dotáhl až tak daleko, že se na Facebooku  zeptal přímo Českého rozhlasu. Vysvětlil jim celou situaci a dodal, že podrobnější informace by kromě něj zajímaly i hromadu dalších lidí. Avšak Český rozhlas stále mlčí a k příspěvku se nevyjádřil.

Tak či tak, jedno je ale jisté. Díky tomu, jak se o Filipově odchodu mluví, se rozhodně nemusí bát, že by nesehnal práci. Lidí jako Filip se na světě pohybuje málo. Možná to tedy dopadne tak, že bude mít ve finále ještě lepší práci než v Českém rozhlasu.

Komentáře

Nahoru