Dnes vyšlo 15 článků

Jedno španělské město si vytisklo most v 3D tiskárně

Ve španělském městě Alcobendas byl tento týden nainstalován most vytištěný v 3D tiskárně. Přibližně 12 metrů dlouhý most, který se skládá z 8 samostatných dílů složených dohromady, se klene přes malý kanál v parku Castilla La Mancha.

Podle městské rady Alcobendas je proces 3D tisku ekologičtější, protože se při něm produkuje mnohem méně odpadu než při budování betonové konstrukce. A zároveň je 3D tisk levnější alternativou k tradičním postupům.

alcobendas_3d_bridge_920_518_80

Zdroj: Next City

Výroba mostu 3D tiskem byla všestranná, neboť nebylo potřeba používat formy, a ekologická, přičemž bylo zapotřebí mnohem méně materiálu a materiál je možné navíc recyklovat.

Použitým materiálem je beton stavební společnosti Acciona. Na návrhu pracovali lidé z katalánského institutu pokročilé architektury. Vedle 3D tiskárny na mostu odvedla práci i lidská ruka. A výsledkem je vzhled připomínající spletené kořeny stromů. Brzy by se touto cestou mohl vyrábět také městský mobiliář, jako jsou lavičky a popelnice.

Podobný most vytištěný v 3D tiskárně by měl brzy stát i v Amsterdamu. Ten by neměl být z betonu, ale z nerezové oceli.

Zdroj: Next City

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru