Jedno gesto malé dívky rozpoutalo symfonickou řetězovou reakci

Možná už jste toto video zhlédli, možná ho znáte. Ale myslím si, že nad menší připomínku nikdy není. Jedná se o video, kde malá holčička odstartuje doslova řetězovou reakci místních symfonických orchestrů a sborů, kteří hrají oblíbenou píseň – Ódu na radost od Ludwiga van Beethovena.

Jak povzbudit vážnou hudbu a zároveň přilákat obrovský dav lidí? Jednoduché, alespoň ve španělském městu Barcelona, kde malá holčička jedním a upřímným gestem, kde dala hudebníkovi do klobouku drobný peníz, vyvolala rozruch. Jak?

130. výročí řádně oslaveno!

Jednalo se o tzv. flash mob, což je vlastně blesková zábavná akce. Holčička bez jakéhokoliv tušení povzbudila hudebníka, ke kterému během chvíle začali chodit další a další hudebníci z místního Symfonického orchestru Valles, Lieder, Amics de l’Ópera a ze sboru Coral Belles. Na konci se této akce zúčastnilo celkem přes 100 osob, kteří hráli oblíbenou píseň, hymnu Evropské unie – Ódu na radost od Beethovena. Celou akci pojmenovali Som Sabadell (Jsme Sabadell), která byla uspořádána pro 130. výročí banky Banco Sabadell.

Zdroj

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru