Dnes vyšlo 15 článků

Křupni lžíci 2 v 1! Chutná jako krekry a zároveň bojuje proti plastovému zamoření

Křupni lžíci 2 v 1! Chutná jako krekry a zároveň bojuje proti plastovému zamoření

Pokud neradi myjete nádobí, trpíte krekrovou závislostí či jste ekolog, ve všech třech případech oceníte následující produkt indického startupu Bakey´s, který se snaží o lepší Indii. Jedlé lžíce jsou vyrobeny z prosa, rýže a pšenice – a chutnají jako krekry. V současné době firma prodává 1,5 milionu výrobků ročně a snaží se prorazit i globálně.

Jedlý příbor

Podívejte se s námi, jak příbor funguje v reálu a jak snadno ho sprovodíte z naší planety:

Nicméně tato 15 cm záležitost oproti jedlým talířům v článku zde není vyrobena z otrub, ale z prosa, rýže a pšenice, tedy údajně chutí připomíná krekry a stejně tak křupe. Navíc krom čisté chuti jsou i v kořeněné variantě (sůl, černý pepř, římský kmín a Ajwain). A jsou vhodné i pro vegetariány a vegany. Trvanlivost produktu resp. jeho skladovatelnost je pak dokonce 24 měsíců. Na Kickstarteru projekt vybral minulý rok téměř 280.000 dolarů.

lžíceJedním z důvodů, proč indický startap přistoupil k tomuto kroku, je samozřejmě i všeobecně známý fakt zamoření (nejen) Indie plastovým odpadem. Často se v Indii i jinde můžete setkat s tím, že se kravám vyoperovávají zaživa kilogramové svazky plastového odpadu ze žaludku atd. Na takovou operaci a odstrašující obrázky znečištění se můžete podívat v našem článku o nejtvrdším proti igelitovém zákoně zde. Zdá se vám 4 roky vězení za plastovou igelitku příliš?

Také jsme vás před časem informovali o existenci ostrova plastového odpadu Trash Isle. Je zřejmé, že obdobné zásahy budou do budoucna nevyhnutelné. Nicméně mnohem lépe než restrikce funguje možnost svobodné volby. Věříme, že vytvořením dostatečného počtu alternativ místo plastových “zázraků” lidé sami zvolí jinou více eco-friendly variantu.

cutlery1-300x243V budoucnu se plánují i další tvary příborů vč. čínských hůlek. Prototypy už vznikly. Napište nám do komentářů, zda se vám takový nápad líbí a za kolik korun byste byli ochotni si takový příbor pořídit. Nám se zdá kupř. na cesty naprosto ideální.

Zdroj foto + info: Tech Insider, Bakeys.com, Kickstarter

Komentáře

Nahoru