Jedinečná stavba z přepravních kontejnerů v poušti se začne stavět už příští rok

S různými druhy alternativního bydlení se v poslední době opravdu roztrhl pytel. To, co ale vznikne během příštího roku v kalifornské poušti, je opravdu unikát. Londýnský architekt zde totiž plánuje postavit architektonický oxymóron. Pouštní růži sestavenou z přepravních kontejnerů.

Se stavbou tzv. Pouštní růže, oficiálně pojmenované Joshua Tree Resindence, se začne příští rok. Stavba bude mít přes dvě stě čtverečných metrů a bude dominovat devadesáti akrovému pozemku v kalifornské poušti. Přepravní kontejnery, ze kterých bude dům sestaven, budou “rozkvétat” do různých úhlů a vytvářet tak iluzi osamělé květiny v poušti.

Joshua Tree Residence

Joshua Tree Residence

Čistý design skrz naskrz

Stejně jako květ, i tato stavba bude především okouzlovat svou jednoduchostí. A to i co se týče interiérů. Architekt James Whitaker, který rezidenci navrhl pro nejmenovaného filmového producenta, vytvořil prostor, který je překvapivě velmi prostorný a díky umístění kontejnerů i krásně prosvětlený.

V poušti jedině energie ze slunce

Až bude stavba dokončena, bude napájena čistě ze solární energie. Solární panely budou umístěny na vrchu přepravních kontejnerů, ze kterých bude sestavena garáž. Energie by měla bohatě stačit pro potřeby celé rezidence. Ta bude obsahovat kuchyň, obývací pokoj, tři ložnice a další zázemí.

Přestože bydlení v přepravních kontejnerech není dnes už žádnou novinkou, Joshua Tree Residence bude opravdu unikátní stavbou.

Jak byste se vám líbilo bydlet v takovém domě? Pište nám do komentářů!

Zdroj: boredpanda
Dům z přepravních kontejnerů

Dům z přepravních kontejnerů

 

Interiér je stejně krásný jako exteriér

Interiér je stejně krásný jako exteriér

Z dálky opravdu připomíná květinu

Z dálky opravdu připomíná květinu

V domě budou tři ložnice, kuchyně, obývací pokoj a veškeré zázemí.

V domě budou tři ložnice, kuchyně, obývací pokoj a veškeré zázemí.

Stavět se začne už příští rok

Stavět se začne už příští rok

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru