Jedenáctiletá britská školačka dosáhla nejvyššího možného skóre v IQ testu

Jmenuje se Kashmea Wahi, studuje ve velké Británii, má pouhých jedenáct let a dostala se mezi světové intelektuály, kteří tvoří pouhé 1 % světové populace. A to díky perfektnímu skóre v IQ testu. Maximální počet bodů je 161 v testech pro dospělé a 162 pro adolescenty mladší 18 let. Kashmea Wahi získala 162 bodů, čímž předběhla o dva body Stephena Hawkinga či Alberta Einsteina.

Kashmea se rozhodla přihlásit se na IQ test, aby svým rodičům dokázala, že ji nemusí nutit k učení. Absolvovala test s názvem Cattell III B Mensa, který zahrnuje celkem 150 otázek. A výsledek byl překvapující.

Kashmea Wahi

Jedenáctiletá dívka dosáhla nejvyššího skóre v IQ testu.

Jedenáctiletá dívka v současné době studuje na Notting Hill a Ealing Junior School v západním Londýně. Věnuje se mnoha činnostem, například nohejbalu, tenisu a šachům. Dokonce se zúčastnila šachové soutěže v národní úrovni.

Mladá slečna se může ucházet o členství v organizaci Mensa, která sdružuje lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace. Podle české stupnice je minimální IQ pro zařazení do Mensy stanovena na 130.  Kdežto například podle Stanford-Binetovy stupnice je žádoucí 132 a podle Cattellovy stupnice dokonce 148.

Zdroj / Foto: Mental Floss

Komentáře

Nahoru