Jeden ze zakladatelů Microsoftu žaluje Facebook, Apple…

Jeden ze zakladatelů Microsoftu žaluje Facebook, Apple…

Paul Allen, americký podnikatel, je jedním ze dvou zakladatelů společnosti Microsoft. Tu založil společně s Billem Gatesem. V tuto chvíli však doslova řádí a zažaloval několik velkých internetových společností. Mezi ně se vešel i Facebook, konkurenční Apple, Google, ale i třeba eBay, Yahoo a další. Allen tyto firmy viní ze zneužívání čtyř patentů patřící firmě Interval Licensing, kterou založil v roce 1992.

Google prý patent zneužívá při spojení reklamy třetích stran a uživateli zobrazovanému obsahu. Takový Apple se prý provinil tím, že patent využívá, když uživateli u služby iTunes navrhuje hudbu podle vyhledávání samotného uživatele.

Společnost Interval Licensing žádá o odškodnění a samozřejmě i zakázání služeb, ve kterých je patent použit. Allen s touto žalobou nevyrukoval poprvé. Podal ji již v srpnu u federálního soudu v Seattlu. Soudce mu však nevyhověl s tím, že žaloba neobsahovala konkrétní služby, které využívají jeho patent.

Paul Allen je považován za jednoho z nejbohatších lidí světa. V roce 2007 byl časopisem Forbes dokonce korunován na pátého nejbohatšího Američana s majetkem odhadovaným na 18 miliard amerických dolarů.

Zdroj: Reuters

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru