Jeden vtipný online komentář znamenal osmihodinový výslech na policii

Majitel sendvičového obchodu Neil Phillips pocházející z Rugeley ve Staffordshiru byl zatčen a vyslýchán celých 8 hodin za pouhý vtip, který vydal jako komentář na internetu. Nešlo ovšem v žádném případě o nějaký výmysl, ale o klasické zatčení se vším všudy. Neil musel dát otisky prstů, byl mu odebrán vzorek jeho DNA a v neposlední řadě mu byl zabaven počítač, který mu vrátili až po dlouhých třech týdnech. Svoboda projevu, která je zajištěna v jakékoli demokratické společnosti, je tedy pravděpodobně tatam…

Nelson Mandela
Nelson MandelaSoučástí vtipu byl bohužel Nelson Mandela
Čtyřiačtyřicetiletý Neil Phillips ve svém komentáři zmínil jméno světového bojovníka za mír a mezinárodního hrdiny mnohých lidí Nelsona Mandely.

Neil Phillips

Neil PhillipsJen pro připomenutí, Nelson Mandela zemřel minulý čtvrtek, tedy 5. prosince. Tento muž se zasloužil především o konec politiky apartheidu postavené na rasové nesnášenlivosti.

V jižní Africe se za jeho úřadování podařilo zmírnit zločinnost a zejména právě rasovou nesnášenlivost.

Znění vtipu bylo skutečně nevinné

Poznámka, jejíž součástí bylo jméno státníka, zněla velmi nevinně. Doslova Phillips napsal: „ Protože se můj počítač vypíná tak obrovsky dlouho, pojmenoval jsem jej Nelson Mandela.“  Narážka na dlouhověkost Nelsona Mandely byla ale britskými úřady vyhodnocena jako vysoce nebezpečná.

Phillips nebyl jediným vyslýchaným

Text Phillipse byl součástí diskuse týkající  se umístění památníku určeného horníkům na Globe Island v Rugeley. On sám ale nebyl jediným vyslýchaným.

Tom Christopher

 BPM_MANDELA_MINERS_MEMORIAL_RUGELEY4.jpgMimo něj totiž skončil u výslechu také 72 letý penzista Tom Christopher. Tento muž pocházející z Geadlu v Manchesteru si také neodpustil poznámky v diskuzi. Dle tvrzení některých ale v pozadí stály extrémně pravicové strany.

Do všeho se vložil i politik

Liberální demokrat Tom Jones odsoudil dle něj nemístné vtipy s tím, že dělat si legraci z 94 letého zřejmě umírajícího člověka by ani pravice neměla.
Závěr z celého sporu je vcelku jasný. Jedno nedorozumění následovalo druhé a smysl pro humor některých lidí je skutečně tristní.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-2520662/Neil-Phillips-quizzed-8-HOURS-police-Nelson-Mandela-Twitter-jokes.html

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru