Jeden nadšenec vytvořil chytré hodinky z Raspberry Pi s Windows 98

Inteligentní hodinky s operačním systémem Windows 98 jsou sice pomalé, ošklivé a sotva fungují, ale mají spoustu fanoušků. O výrobu tohoto přístroje se postaral jeden z členů komunity Reddit, který vystupuje pod přezdívkou Lord_of_Bone.

Lord_of_Bone má slabost pro archaický Windows 98. Jelikož miluje mobilní technologii, rozhodl se vytvořit dotykové hodinky z Raspberry Pi běžící na Windows 98.

hodinky

„Je to směšné, vypadá to hrozně, je to nepoužitelné, ale stejně je to skvělý projekt,“ říká ve videu na YouTube, v němž ukazuje, že přístroj startuje 10 minut.

Lord_of_Bone se do realizace pustil z čisté nostalgie. Inteligentní hodinky tvoří RaspBerry Pi s procesorem Pentium II 450MHz, pamětí 128 MB a s velkým displejem. Ačkoliv se operační systém spouští 10 minu, reaguje na pokyny uživatele, ale trochu zpomaleně. Zahrajete si na něm například legendární Hledání min.

I přesto video přilákalo spoustu fanoušků, například těch, kteří rádi hraní Hledání min. Jestliže si chcete vytvořit podobné zařízení, autor vám prozradí, jak na to na jeho stránkách.

Zdroj: ZDnet

Štítky:

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru