Jeden Bitcoin již stojí více než 100 eur. Kdy se růst virtuální měny zastaví

Kurz digitální měny Bitcoin (BTC), za který se tato měna obchoduje vůči euru respektive vůči dolaru, začal opět za poslední dva dny prudce růst. A dnes kurz na největší burze Mt. GOX překročil již hranici 100 eur za 1 BTC.

V současnosti je v oběhu 10.986 milionů Bitcoinů a hodnota měny Bitcoin v oběhu tak výrazně překročila již miliardu eur. Prudký nárůst kurzu je v krátkém čase druhým velmi rychlým a prudkým růstem, po růstu měny BTC, který odstartoval 19. března. Aktuálně se v posledních březnových dnech 1 BTC obchodoval za stabilní cenu pod úrovní 75 eur, cena Bitcoinů se vyšplhala v pondělí na hodnotu 80 eur, ale ani na této hranici se růst nezastavil.  Od včerejšího dne vystoupala cena Bitcoinu na 115 eur.

Vývoj kurzu Bitcoin měny

Vývoj kurzu Bitcoin na Mt. GOX vůči euru v posledních dnech (graf: Mt. GOX)

Příčina prudkého růstu hodnoty měny Bitcoin zatím není definitivně potvrzena. Zatím to vypadá, že za tím opravdu stojí zejména nedůvěra vůči euru po kyperské bankovní krizi.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru