Je vám přes 30? Aplikace Tinder Plus pro vás bude dražší

Oblíbená randící aplikace Tinder už nebude zdarma. Tedy vlastně bude – zdarma pořád zůstane její základní verze, ale pokud budete chtít více funkcí, budete si muset připlatit. A připravte se taky na věkovou diskriminaci. Tinder zřejmě vidí větší potenciál k seznámení v mladých lidech, takže všichni uživatelé starší 30 let za aplikaci zaplatí dvojnásobek.

Aplikace Tinder Plus bude stát 9,99 dolarů měsíčně, ale pokud vám je přes 30, budete platit 19,99 dolarů. Tahle věková hranice navíc platí jen v USA. Tvůrci Tinderu si asi myslí, že v Evropě stárneme rychleji, takže u nás hranici stáří určili na 28 let.

Tinder to jako diskriminaci nevidí

Tinder tohle cenové rozvržení rozhodně neudělal, aby diskriminoval starší lidi. Myslel to spíš naopak, chtěl zvýhodnit mladší, protože spousta produktů je levnější pro studenty.

„Během našeho testování jsme zjistili, že mladším uživatelům se TinderPlus taky líbí, ale mají omezený rozpočet a potřebují nižší cenu.“

To je sice pravda, ale už nějak pozapomněli na to, že spousta produktů, která je levnější pro studenty, je zlevněná také pro důchodce…

Co přinese placená verze navíc

Tinder Plus chce lidem umožnit dvě věci, po kterých nejvíc toužili.

Za prvé bude možné změnit své rozhodnutí. Tinder funguje tak, že si prohlížíte fotky různých lidí a hodnotíte, zda se vám líbí. Když přejedete prstem doprava, znamená to, že se vám člověk líbí a pokud se i vy budete líbit jemu, může z toho něco vzniknout. Jakmile přejedete doleva, profil nadobro zmizí z vaší Tinder sféry. V placeném Tinderu ale budete moct tohle rozhodnutí změnit a dát ostatním druhou šanci.

tinder1

Druhou novinkou je možnost změny polohy. Zatímco v základní verzi ji aplikace detekuje sama, Tinder Plus vám umožní manuálně si nastavit, kde se chcete nacházet. A k čemu někdo potřebuje vyhledat si protějšky na druhé straně světa? Prý by to mohlo být užitečné třeba tehdy, když pojedete na dovolenou a už dopředu si tam najdete známé.

Tinder Plus přijde do jednotlivých zemí postupně. Do konce roku by měl být dostupný po celém světě.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru