Je to tady! Diskuzní fórum RostWorld.cz opět otevřené!

Je to tady! Diskuzní fórum RostWorld.cz opět otevřené!

Mateřský projekt našeho magazínu hlásí dlouho očekávaný návrat, RostWorld.cz se dnešním dnem znovu otevřel široké veřejnosti, představil nové funkce, moderní design a možnosti, které jinde nenajdete. Česko-slovenské fórum, které napsali již tříletou vlastní historii, se konečně vrací a plní tak slib všem svým uživatelům. Po dlouhé bitvě, snažení a mnoha nesnázích se „naše eRWéčko“ opět může těšit na Vaše příspěvky, snažit se Vám nabídnout co možná nejlepší diskuzi, vyhovět Vašim přáním, zodpovědět Vaše dotazy a seznámit Vás s novými přáteli. Tento článek Vám fórum detailně představí a objasní Vám onu dlouhou odstávku!

Narodil se král, padl, ale hlásí návrat

Diskuzní fórum RostWorld.cz bylo založeno dne 30. dubna 2008. Tehdy coby warez fórum disponovalo desítkami tisíc příspěvků a uživatelů, stalo se velmi známým a vytvořilo širokou komunitu uživatelů, která vydržela dodnes. Kosa na kámen však narazila dne 29. května 2009, kdy z mnoha důvodů uzavřely sekce nabízející warez a fórum se vydalo cestou „čistého diskuzního fóra“ zaměřeného na všeobecnou diskuzi a poradnu pro svoje uživatele. Tisíce smazaných příspěvků se podepsaly nejen na úbytku uživatelů, popularitě fóra, ale zároveň i na zmatečnosti v diskuzích, nepořádku v diskuzních sekcích a fórum se začalo potýkat i s organizačními problémy.

Fórum se nakonec dne 5. 7. 2010 uzavřelo, smazalo a začaly rekonstrukce. Společnými silami zbytku týmu se začalo pracovat a úvodní stranu fóra od toho dne zdobila stránka upozorňující na uzavírku fóra. Od té doby se stalo korunním projektem Objevit, které v průběhu odstávky o novém fórum postupně informovalo, podobně, jako samotný tým na Facebookové stránce RostWorldu.

Kdo si tehdy myslel, že si fórum již všechnu smůlu vybralo, mýlil se. Novou podobu fóra začal zhotovovat nový programátor, kterého vedení fóra odmítlo jmenovat. Programátor začal postupovat dobře, brzy však nastaly problémy, práce se zastavila a nezbylo nic jiného, než čekání. Celou situaci popisuje Jiří Rostecký, provozovatel RostWorldu: „Programátor se mnou přestal komunikovat, nepodával mi žádné výsledky a sliboval mi termíny, kdy mi je předá. Já jsem udělal tu chybu, že jsem mu věřil a jeho slova tlumočil uživatelům. Tím jsem je nechal čekat a asi pozdě jsem si uvědomil, že musím najít jiného, lepšího a zodpovědnějšího člověka, který mi fórum konečně zhotoví.„, uvedl. Faktem je, že se dočkal nechvalné kritiky, urážek a nedočkavých výčitek skrze Facebook, email a podobně. Nový programátor byl odvolán a díla se chopil nový. „Starý programátor se mnou v posledních dnech naprosto přestal komunikovat. Psal jsem mu, zdali by se nemohl dostavit a probrat se mnou pokračování, ani se nedostavil, neodpověděl. Byla to pro mě zkušenost, poučil jsem se z vlastní chyby a vím, že se jí už nikdy nedopustím.„, dodává majitel.

Bylo velice smutné a nepříjemné sledovat čekající a nadávající uživatele. Tým, který byl rovněž čekat, měl nejednou chuť čekání ukončit a fórum již nespouštět. Nestalo se tak, vydržel a svým uživatelům přednesl finální verzi. „Nové fórum původně mělo fungovat na vlastním systému. Při hledání nového programátora, který by jej zhotovil, jsem se bavil s mnoha odborníky a většina z nich mi navrhla, abych nemarnil čas, peníze a sílu s vytvářením vlastního a raději abych využil již hotového. Z dřívějška jsem měl dobré zkušenosti s phpBB3 a i po mnoha doporučeních jsem volil jej. Bezvadnou práci odvedl Otakar Pěnkava, který se chopil práce a zhotovil bezvadné fórum. Komunikace byla skvělá, přinesl mnoho nových nápadů a jsem mu velice vděčný.„, komentuje pokračování prací Jiří Rostecký. Majitel podnikatelského fóra WebDeal.cz pracoval na fóru několik týdnů a dostal za to tučnou odměnu v řádech deseti tisíců.

Nová výzbroj a hurá zpět do bitvy!

Ačkoliv se fórum dostalo do obrovských problémů, potkala jej obrovská smůla a spuštění se protáhlo na více, jak půl roku, pevně věří, že od uživatelů dostane druhou šanci a stane se opět živým diskuzním fórem, součástí života mnoha lidí a nabídne Vám co nejvíce. Pojďme se podívat na základní funkce, které nás čekají.

Nový design a logo
Fórum v minulosti nosilo černooranžový kabát, následně modro bílý. Teď však obléká nový světlý design, který byl vytvářen hlavně pro přehlednost a jednoduchost. Vytvořila jej firma Meebio.cz. Fórum také zdobí nové logo, které v národních barvách České republiky uvidíte nejen na reklamních materiálech, ale třeba i v horní části fóra a suvenýrech. Logo je z dílny Martina Pěničky.

Nové rozložení fóra, sekce a poradny
Fórum je opět rozděleno do několika oddělení, které skrývají diskuzní sekce a v nich jsou uloženy příspěvky uživatelů. Společně s tím přibylo mnoho nových sekcí a není vyloučeno, že v budoucnu přibudou další.

Reputační systém
Mezi uživateli byl založen nový reputační systém. Na původním fóru fungovaly legendární „RW Money“ či „Thanks„. Obě tyto funkce zmizely, ale uživatelé nově mohou využívat reputace, jakožto poděkování za radu, odměnění za výjimečný příspěvek a podobně.

Líbí se mi a Nelíbí se mi
Na zmíněné dvě funkce, které byly smazány, navazuje i funkce „lajků„. Každý příspěvek nově obsahuje tlačítko Líbí se mi a tlačítko Nelíbí se mi. Uživatelé tak mohou lajkovat příspěvky, dát najevo svoje sympatie a dokonce tak i čistit diskuzi. Pokud se totiž příspěvek dostane pod určitou hranici, bude automaticky skryt a přečíst se bude moci dát pouze po kliknutí. Uživatelé tak sami mohou udržovat čistotu diskuzí.

Obsáhlé uživatelské profily a funkce
Po registraci uživatel obdrží svůj účet. V něm si může nastavovat údaje o své osobě, hledat a přidávat si své přátele, posílat si s nimi zprávy, propagovat svoje vlastní webové stránky pomocí RSS a odkazů, ale i mnoho dalšího. Profil je navíc ošetřen tak, aby byl přehledný a lehce pochopitelný.

Fotogalerie a uživatelská alba
Uživatelé také mohou zakládat svoje alba, nahrávat do nich fotografie a nebo přispívat do veřejné galerie. Fotografie jsou komentovány a hodnoceny ostatními uživateli.

Více jazyčnost a více domén
Fórum bude brzy přístupné i ve slovenském jazyce na adrese rostworld.sk. Obě verze naleznete na rostworld.com. Zároveň budou funkční lépe zapamatovatelné adresy bezvaforum.cz a bezvaforum.sk.

Některé z těchto funkcí budou spuštěny během několika dní. Tuto skutečnost omlouvá provozovatel: „Nechtěli jsme start již zdržovat a tak jsme se rozhodli spustit fórum v základní podobě a v rychlých intervalech jej aktualizovat. Jsem si stejně vědom skutečnosti, že nová podoba fóra, kterou jsme dnes představili veřejnosti, neodpovídá práci odvedené za více, než půl roku, ale byla by chyba čekat a slibovat dát a fórum vůbec nespustit.„, dodává.

Funkcí je více, ale tím hlavním, co uživatelé hledají, je samozřejmě diskuze. Ta je ošetřena novými pravidly a tým schopných Správců se stará o kvalitní a bezproblémový tok diskuze, filtrování nevhodných a urážejících příspěvků a zároveň i hlídání nezbedných uživatelů. Tým je poučen z předchozích verzí fóra, nabyl nutné zkušenosti s vedením komunity tak, aby vyhověl co možná nejvíce uživatelům. „Naší prioritou je vytvořit, respektive obnovit, skvělou komunitu lidí z Česka a Slovenska. Chceme udělat hromadné srazy, akce a vzájemně se seznámit, pomáhat si a budovat přitom fórum. Věřím tomu, že se nám to povede, uděláme pro to maximum. Nečekáme, že se tento úspěch dostaví ihned, kord po tak dlouhé pauze, ale s tak bezvadným týmem a uživateli, které již zpočátku máme, to určitě zvládneme.„, těší se z vysněného fóra Jirka Rostecký.

RostWorld.cz je naše partnerské diskuzní fórum, na které přispíváme zajímavými diskuzemi nejen o počítačích a internetu, ale i o životě, financích a dalším. Fórum vzniklo v dubnu 2008, tedy ještě před tímto magazínem. Můžete se zaregistrovat a vstoupit do světa super diskuze!

Komentáře

Nahoru