Je to oficiální! Microsoft oficiálně kupuje švédské herní studio Mojang

Je to oficiální! Microsoft oficiálně kupuje švédské herní studio Mojang
Posledních několik dní se ve velkém skloňuje jméno švédského herního studia, které stojí za oblíbenou a kreativní hrou Minecraft. Studia Mojang totiž (nyní již oficiálně) koupil Microsoft za 2,5 mld. dolarů. A jaké mí s nimi Microsoft plány? Chce dostat Minecraft na více platforem.
A už je to oficiální! O čem se minulý týden mluvilo, je nyní potvrzeno. Microsoft totiž oznámil, že kupuje švédské herní studio Mojang za 2,5 miliard dolarů. Pokud vám název tohoto studia něco připomíná, tak oprávněně, neboť studio Mojang vyvinulo populární kostičkovou a kreativní hru Minecraft. Celý obchod má být vyřízený do konce tohoto roku, následně se švédské studio zařadí do divize Microsoft Studios.

Jaké má plány Microsoft s Minecraftem?

„Minecraft je viac než len skvelá herná značka, je to otvorený svet poháňaný živou komunitou, na ktorej nám záleží najviac,“ komentuje současný CEO Microsoftu, SatyaNadella. Microsoft také slíbil, že na Minecraft nezanevře a bude se jeho vývoji nadále věnovat. Má s ním i velké plány, chce totiž oblíbenou kreativní hru protlačit i na další platformy – PlayStation, iOS a Android.

Film pro Minecraft

Minulý týden se hovořilo se však hovořilo o tom, že by Microsoft natočil film a předával hračky s tématikou Minecraftu. Celkem zajímavý nápad na jednu z nejpopulárnějších IT firem, ale budiž. Avšak to nějak „vyšumělo“. Studio Halo přeci taky nabízelo film pro Minecraft. A je nějaký?

101990618-165245512.1910x1000

Nyní však k druhé straně věci. Co říkají samotná studia Mojang? Ty potvrzují, že se i nadále budou věnovat i jiným platformám než jen těm od Microsoftu. Akorát zde zůstává záhadou a nedořešenou otázkou, co udělá Microsoft s otevřenými projekty od Mojangu?

Zdroj: TechCrunch

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru