Dnes vyšlo 15 článků

Je pravda, že mobilní telefony vaří mužské spermie?

Studie profesora Gedise Grundzinskase potvrdila, že u mužů, kteří nosí celý den v kapse  od kalhot telefon, je ovlivněna životnost spermií. Dokonce je tímto velice významně ovlivněna jejich plodnost. U 47% mužů, kteří takto nosili svůj  mobilní telefon, byla velice významně snížena hladina počtu spermií.

Britský odborník zabývající se lidskou plodností, profesor Gedis Grudzinskas, tvrdí, že dle jeho studie byly potvrzeny domněnky související s plodností mužů a používáním mobilních telefonů.  47% mužů, kteří nosí mobilní telefon v kapse od kalhot, mělo velice významně sníženou hladinu počtu spermií.

10184003036_3d46f615b3_z

Profesor Gedis Grudzinskas tvrdí:

„Pokud muži nosí do práce oblek, měli by svůj telefon nosit spíše v kapse na hrudi, aby tak negativně neovlivňovali svou plodnost. Zkoumali jsme množství spermií a jejich kvalitu u mužů, kteří pravidelně nosí mobilní telefon v kapse od kalhot, a zjistili jsme, že počet i kvalita byly sníženy. Možnou příčinou je zahřátí spermií z telefonu, ale i elektromagnetická aktivita. „

Tým takto sledoval 100 mužů po dobu jednoho roku. Počet plodných mužů stále klesá. A proto, pozor na to, kde nosíte mobilní telefon.

zdroj/foto: telegraph, flickr

Komentáře

Nahoru