Dnes vyšlo 15 článků

Je mu pouhých šest let, ale na kontě už má miliony. Čím si vydělává malý Youtuber?

Je mu teprve šest let a už vydělává miliony dolarů. Přitom malý Ryan dělá jen to, co ostatní děti v jeho věku, hraje si s hračkami. Zní to neuvěřitelně? Rozhodně ano. Ale jak se zdá, jeho business založený na videorecenzích dětských hraček nejenže vážně funguje, ale má dokonce nevídaný úspěch!

Pozornost kamery si užívá už od svých tří let, kdy ho rodiče začali natáčet, zatímco si hrál se svými hračkami. V roce 2015 přišel nápad zveřejnit videa na publikační platformě Youtube, kde i Ryan sleduje ostatní děti, jak komentují své hračky. A tak časem začal s pomocí rodičů také on sám hodnotit kvalitu a vlastnosti hraček namísto pouhého hraní si s nimi.

Ze začátku byl zájem o jeho videa průměrný, postupem času se jim ale začalo dostávat čím dál větší pozornosti a počet sledujících neustále narůstá. Aktuálně má jeho Youtube kanál Ryan ToysReview s 886 videi více než 10 milionů odběratelů z celého světa. Díky této pozornosti si chlapec se svými rodiči vydělal mezi 1. červnem 2016 a 1. červnem 2017 celých 11 milionů dolarů, tedy více než 240 milionů korun. Podle časopisu Forbes patří k nejlépe placeným Youtube podnikatelům, v žebříčku se umístil na osmém místě. Také proto rodiče úzkostlivě tají jeho příjmení i bydliště.

Podle informací The Washington Post si děti Ryana neuvěřitelně zamilovaly a u jeho videí tráví celé hodiny. Samy ho pak napodobují a zakládají vlastní Youtube kanály, a tak hvězda roztomilého Youtubera stále stoupá.

Zdroj text: The Washington Post, zdroj foto: Business Insider, zdroj video: Youtube

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru