Dnes vyšlo 15 článků

High-tech toalety v Japonsku dostanou standardizované ikony

Japonské konsorcium společností vyrábějící high-tech sanitární produkty, včetně firem Totó, Panasonic a Toshiba, souhlasí se sjednocením ikonografie používané na ovládacích panelech japonských toalet. K tomuto rozhodnutí došlo poté, co si zahraniční turisté stěžovali, že nechápou ovládací prvky nacházející se u bidetů.

Výrobci bidetů plánují na letošních modelech zavést osm nových piktogramů, které se stanou mezinárodním standardem. Ikony na obrázku (zleva doprava) znamenají následující: zvednout víko, zvednout sedadlo, velké splachování, malé splachování, zadní sprej, bidet, sušení, stop.

Japonsko se snaží vyjít turistům vstříc a právě piktogramy u bidetů byly velice často diskutovány. Vláda doporučila také odebrání buddhistického symbolu svastiky, protože se obávala, že by turisté mohli z tohoto symbolu dělat nacistické hákové kříže.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru