Dnes vyšlo 15 článků

Japonský robot umí utěšovat smutné lidi

Většina z nás ještě roboty doma jako běžné pomocníky nemá. Popravdě řečeno spousta běžných lidí se v životě s žádným robotem nesetkala. A přesto už to zašlo tak daleko, že na roboty spoléháme jako na emocionální podporu.

Japonský telekomunikační gigant SoftBank představil nového humanoidního robota. Jmenuje se Pepper a domů si ho můžete pořídit za 41 000 korun. Je vybaven kamerami, senzory a akcelerometry, což by nebylo nic tak zvláštního, nicméně tyto senzory sledují lidské emoce a umožňují Pepper projevovat i vlastní náladu. A pokud je to skutečně tak, jak výrobce tvrdí, dokonce vás rozveselí, když budete smutní.

Byla zveřejněna i verze „Pepper for Biz“ – Pepper pro podnikatele. Může pozdravit návštěvníky vaší firmy, přednést jim naprogramované fráze, představit vaše produkty a popovídat si s nimi.

pepper

Pepper vypadá docela přívětivě

Robot Pepper by měl být užitečný také jako ošetřovatelka nebo hlídačka dětí. Od 1. října si ho firmy budou moci najmout na tři roky za 16 000 dolarů (400 000 korun). Po vypršení smlouvy budou muset vrátit robota výrobci. Ale pokud vše půjde podle plánu, možná ho ani vracet nebudou chtít.

A jak bude utěšovat?

Nejlépe to pochopíte z následujícího videa.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru