Japonský neviditelný vlak by měl začít jezdit v roce 2018

Japonská vlaková společnost Seibu Railway doufá, že u příležitosti 100. výročí založení spustí něco revolučního. Jde o vlaky, které splynou s krajinou. Zdají se neviditelné.

No dobře, nejsou až tak úplně neviditelné, spíš fungují jako zrcadlo. Jenže jak se v nich krajina odráží, vypadá to, jako by tam nebyly. Zatím toho moc nevíme, ale zdá se, že je vlak z venku potažený nějakou lesklou vinylovou fólií.

„Express by cestoval z hor Chichibu do středu Tokia, a tak jsme si říkali, že by bylo dobré, kdyby aspoň trochu koexistoval s různými scenériemi,“ popsala společnost ve svém tiskovém prohlášení. „Také bychom byli rádi, kdyby si v něm lidé mohli odpočinout stejně jako ve vlastním obývacím pokoji.“

Společnost má v plánu jezdit po tratích v celkové délce asi 200 km po celém Japonsku. O rychlosti nebo vlivu neviditelného vlaku na životní prostředí zatím nic nevíme. Společnost se však zmínila, že by chtěli vlaky pustit do provozu v roce 2018. Začali by se sedmi nebo osmi vozy.

neviditelny-vlak

Napadá nás jedna otázka. Nebude nepříjemné pro kolem jedoucí a chodící lidi, když se od vlaku budou odrážet sluneční paprsky? Co myslíte?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru