Japonsko bude vyrábět olympijské medaile ze starých smartphonů

Ještě jsme plni olympijských dojmů, a tak není divu, že titulky novin plní první zprávy o následujících letních hrách, které se budou konat v Japonsku. Tvrzení o využití starých mobilních telefonů nás snad ani nepřekvapuje, ale věděli jste, že se z nich dají vyrobit i medaile?

Japonsko smartphony recykluje, ale obvykle z nich vytváří novou elektroniku. Jenže podle zprávy z asijského Nikkei uvažují organizátoři olympiády o tom, že by z recyklované elektroniky vyráběli bronzové, stříbrné a růžově zlaté medaile pro hry v roce 2020. Hypoteticky je to možné.

Medals For The 2016 Summer Olympics

Budou medaile na další olympiádě ze starých telefonů?

Olympijský plánovací výbor se v současné době domlouvá se společnostmi na tom, jak posbírat dostatek elektronického odpadu. Docela hezká je myšlenka, že by se na hrách mohl podílet každý občan Japonska. Stačilo by odevzdat nepoužívanou starou elektroniku. Kdyby se podařilo posbírat odpad i ze zahraničí, mohlo by Japonsko zároveň pomoci světu snížit rostoucí probléme elektronického odpadu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru