Dnes vyšlo 15 článků

Japonské aerolinie chtějí přeměnit použité oblečení na tryskové palivo

Japonské aerolinie ve spolupráci s recyklačními firmami Japan Environmental Planning a Green Earth Institute chtějí přeměnit staré oblečení na tryskové palivo. Způsob, jak z vyřazených oděvů, které poskytli prodejci jako AEON a Muji, udělat palivo pro letadla, vyvinula společnost Japan Environmental Planning.

K získání biopaliva z oblečení se používají fermentační technologie. Společnost Japan Environmental Planning nyní pracuje na přístroji, který by mohlo tento proces uskutečnit. Sice se z bavlněných produktů získá pouze malé množství paliva, ale neskladovaly by se na skládkách.

japan-airlines-1-728x546

Zdroj: Ecouterre

Michihiko Iwamoto, zakladatel firmy Japan Environmental Planning, strávil pět lev vývojem způsobu, jak vytvořit bioetanol z triček a džínů. Technologie využívá procesu rozkladu cukrů obsažených v bavlně na alkohol.

„Věřil jsem, že bude vyroben automobil, který by jezdil na odpadky,“ řekl Michihiko Iwamoto. „Ale roky plynuly a nestalo se tak. Začal jsem na tom pracovat sám.“

Zkušební lety, při kterých by měla být použita směs konvenčních pohonných hmot a pohonných hmot získaných z bavlny, se plánují na rok 2020.

Nicméně ze 100 tun bavlny se získá pouze 10 kilolitrů paliva (2 641 galonů). A letadlo Boeing 747 využívá každou sekundu 1 galon paliva.

„I kdyby bylo použito veškeré nepotřebné oblečení na výrobu pohonných hmot, čímž by se získalo 70 tisíc kilolitrů za rok, bylo by to stále méně než 1 % tryskového paliva, které Japonsko ročně potřebuje,“ poznamenal portál Nikkei Asian Review.

Vzhledem k tomu, že tato technologie může být aplikována na různé druhy odpadů, včetně papíru, oděv je pouze začátek.

Zdroj: Ecouterre

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru