Dnes vyšlo 15 článků

Skandál! Japonská značka Toshiba bude ve ztrátě 4,5 miliardy dolarů, co bude dál?

Japonská společnost Toshiba se hrabe v problémech. Akcie této společnosti klesly od dubna zhruba o 40 procent. Hlavním důvodem bylo především podvodné vykazování zisků za posledních 6 let. V současné době si společnost stanovila nový cíl, ve kterém se bude snažit restrukturalizovat společnost. Součástí bude také odprodej ztrátových součástí.

Podle nejnovějšího vyjádření Toshiby bude za fiskální rok, který končí v březnu 2016 ve ztrátě kolem 4,5 miliardy dolarů. Společnost také plánuje do několika měsíců propustit více než 7 800 zaměstnanců. Nejvíe lidí bude propuštěno právě v segmentu ,,Lifestyle“, kde přijde o práci přibližně 6 800 lidí. Celkově se odhaduje, že počet propuštěných zaměstnanců se bude pohybovat kolem 10 000. 

Screenshot_1

V grafu můžete vidět propad hodnoty Toshiby v průběhu roku.

Zaměří se na vývoj čipů a technologií z oblasti jaderné energie

Toshiba je po světě rozšířená. Společnost vlastní ve světě 39 míst a továren, kde dochází k vývoji a výrobě nových technologií a produktů. Společnost se rozhodla zbavit například továrny na výrobu televizí v Indonésii a urychlí konec výroby počítačového segmentu. Místo výroby televizí a počítačů se zaměří především na výrobu čipů a technologií z oblasti jaderné energie a továren.

Dle zveřejněných plánů chce japonská společnost Toshiba u počítačů využívat designu a výroby jiných výrobců, které bude nabízet pod vlastní značkou a zaměří se tak na více podnikový segment. To samé platí také u televizí, společnost bude využívat vývoj a výrobu externího dodavatele a zaměří se pouze na dražší segment.

Zdroj: Connect.zive

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru