Japonci představují další výstřelek: aplikaci, která za vás spláchne

Japonci představují další výstřelek: aplikaci, která za vás spláchne

Země vycházejícího slunce představuje další ze svých podivných vynálezů

Již jsme si zvykli, že pro Evropana je mnoho rysů tak vzdálené kultury, jako je ta japonská, podivných a excentrických. Nedávno jsme na našem webu zmiňovali třeba japonský vynález objímacího kabátu. Nyní ostrovní země přichází s další podivností: aplikací, která dokáže spláchnout toaletu.

Aplikaci vyvinula firma Lixil, která se mimochodem již řadu let věnuje vývoji luxusních toalet, vybavených mimo jiné i vyhřívanými prkénky. Aplikace s mnohoznačným názvem My Satis (Moje potěšení) je určena pro Android a s její pomocí můžete toaletu dálkově ovládat.

1753430-img-zachod-lixil-wc-japonsko

Stačí k tomu „maličkost“: záchod vybavený technologií Bluetooth. Stačí jej pak propojit se svým telefonem a vše ostatní pak řídit pouze přes dotykový displej. Aplikace je zatím dostupná pouze v Japonsku a můžete s ní dělat hotové divy: regulovat teplotu sedátka, tlak vody, zkontrolovat zásoby toaletního papíru a dokonce na dálku zvednout prkénko. Aplikace se dodává k tolatám, jejichž cena se pohybuje v přepočtu mezi padesáti a sto tisíci korun. Zkrátka must-have pro všechny milovníky extrémního luxusu.

Zdroj: https://www.blesk.cz

Zdroj obrázku: https://www.blesk.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru