Japonci představili skládací displej

Japonci představili skládací displej

Japonský institut Semiconductor Energy Laboratory (SEL) v rámci výstavy „Display Innovation 2014“ v Jokohamě prezentoval displej, který je možné složit na třetiny. Jedná se o typ OLED s úhlopříčkou 8,7 palců a rozlišením 1920×1080 pixelů.

LeJO.sel_oled_jpg

Skládací displej je možné složit na třetiny

Displej, který představil SEL v Jokohamě, je možné složit na třetiny. Skleněná vrstva  displeje je totiž nahrazena pružnými substráty. Displej váží pouhých 6 gramů a je možné ho ohýbat až do poloměru zakřivení 2 a 4 mm.

Tento typ displeje zatím nebyl implementován v žádném produktu, ale bylo by možné využít ho pro elektronické čtečky nebo tablety. Zatím však tento produkt nepůjde do výroby. Je především nutné snížit výrobní náklady.

zdroj: news.oled-display.net

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru