Japonci představili malý segway, který vypadá jako Magic TrackPad od Applu

Na úvod našeho článku začnu nesmrtelnými slovy: “Co ty Japonci nevymyslí?”. Určitě netřeba žádným způsobem představovat elektronické vozítko Segway, které je dosti odsuzováno díky svým nepraktickým rozměrům (tedy velikosti). Avšak opět Japonci přišli s geniálním projektem, jehož centrální myšlenku zaobalili pod název WalkCar.

Dá se říci, že se jedná o zmenšenou variantu oblíbeného Segwaye. WalkCar je poháněn lithiovou baterií, kterou lze v případě největší nouze schovat do tašky, což dělá z této věci o hmotnosti 3 kilogramů a nosnosti do 120 kg praktický dopravní prostředek například do města. Maximální rychlost toho zařízení sahá až na přívětivých 10 km/h s dojezdem až 12 kilometrů po nabíjení, které trvá cca 3 hodiny. Obrovskou výhodou celého projektu WalkCar je samozřejmě design, zařízení totiž příhodně vypadá jako zvětšený Magic Trackpad od kalifornského Applu.

Design na prvním místě

Design na prvním místě

Na podzim na Kickstarter

Více informací o tomto zařízení nejsou zatím veřejnosti dostupné, neboť celý projekt nyní prochází fází vývoje. K oficiálnímu uvedení by dle předpokladů mělo dojít letos v říjnu, na kdy je i naplánovaná kampaň na Kickstarteru.

Malý segway skončí na podzim na Kickstarteru

Malý segway skončí na podzim na Kickstarteru

Zdroj: cocoamotors, CC

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru