Dnes vyšlo 15 článků

Japonci chtějí vyměnit sešity za tablety

Japonci chtějí vyměnit sešity za tablety

Společnost Sony testuje na vybraných univerzitách zařízení, které by mohlo odsoudit sešity k zapomenutí.

Japonští školáci a studenti by brzy mohli mít o něco lehčí aktovky. Sony ve spolupráci se třemi vybranými univerzitami rozbíhá testování zvláštního tabletu, který by v dohledné době mohl ze škol zcela vytlačit klasické sešity a učebnice.

Na první pohled vypadá jako velká čtečka e-knih: má rozměry A4 sešitu, tloušťku 7 mm a váží necelých 400 g. Je opatřen elektronickým papírem s úhlopříčkou 13,3 palce a rozlišením 1200×1600 zobrazovacích bodů. Je dodáván s perem, kterým je možné psát text do prázdných řádků nebo vpisovat poznámky do PDF souborů.

S jiným než PDF formátem tablet ani nepracuje. Dále je vybaven pamětí s kapacitou 4GB a samozřejmě i WiFi rozhraním. Výrobce odhaduje, že baterie by měla při vypnuté WiFi vydržet neuvěřitelné tři týdny a dobíjení bude možné přes USB nabíječku.

Jak se novinka ujme u studentů, prokážou výsledky právě se rozbíhajícího výzkumu na třech japonských univerzitách. Oproti dřívějším pokusům nahradit sešity a učebnice tablety má však tato novinka jednu velkou výhodu: jednoduchost. Bude sešitem a učebnicí a ničím víc. Ujme se?

Zdroj: https://tech.sme.sk/c/6802472/japonci-chcu-vymenit-zosity-za-tablety.html

Zdroj obrázku: https://tech.sme.sk/c/6802472/japonci-chcu-vymenit-zosity-za-tablety.html

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru