Dnes vyšlo 15 článků

Jan Řezáb končí na pozici CEO ve startupu Socialbakers

Fenomén sociálních sítí je nezvratný a počet měsíčně aktivních uživatelů na Facebooku sahá k hranici 1,4 miliardy. Popularitu získává také sociální síť založená na sdílení krátkých zpráv Twiter. Lidé i firmy pochopili, že svět sociálních sítí otevírá nové příležitosti a představuje nenahraditelný komunikační kanál. V roce 2009 Jan Řezáb, který je v oblasti internetového a mobilního marketingu jako ryba ve vodě, založil úspěšný startup Socialbakers.com (dříve Facebakers.com). Ve středu oznámil, že končí na pozici CEO a na jeho místo nastupuje Robert Lang.

V čele analytické společnosti Socialbakers, která se zabývá analýzou sociálních médií a optimalizací firem, stojí nový generální ředitel Robert Lang, zakladatel reklamní platformy Criteo. Jan Řezáb ze startupu neodchází nadobro, neboť se posouvá na pozici s názvem Executive Chairman.

11330995936_20d7c113a7_k

Jan Řezáb již není CEO startupu Socialbakers

Jan Řezáb bude nadále předsedou představenstva a do nového generálního ředitele vkládá velké naděje. Robert Lang byl ve firmě Criteo zodpovědný za vedení firmy v téměř sto zemích světa a nyní povede významný startup Socialbakers v další mezinárodní expanzi.

„Jsem ohromně nadšený, že se stanu generálním ředitelem společnosti, která již dlouhá léta udává trend v segmentu analýzy sociálních médií. Společnost vedená Janem Řezábem se od roku 2009 rozrostla na 300 zaměstnanců a jejích služeb využívá více než tři tisíce klientů,“ řekl novopečený generální ředitel.

„Hledali jsme člověka, který svědomitě převezme post generálního ředitele. Robert Lang byl tou nejlepší volbou,“ uvádí se v tiskové zprávě firmy Socialbakers.

Společnost Socialbakers měří úspěšnost firem na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter a Google+. Spolupracuje s mnoha významnými klienty, mezi něž patří Nestlé, Lenovo, Microsoft či Danone. V současné době disponuje 11 pobočkami po celém světě.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru