Dnes vyšlo 15 článků

Jan Hus starter pack aneb Alza.cz zapaluje a posouvá hranici černého humoru

Jan Hus starter pack aneb Alza.cz zapaluje a posouvá hranici černého humoru

Dnes je 6. července, netřeba toto datum připomínat, možná už jen proto, že je státní svátek a velká většina obyvatel České republiky nemusela do zaměstnání. Proč je na toto datum stanoven svátek státu? Protože v tento den byl na hranici upálen Mistr Jan Hus. O Janu Husovi se každý z nás učil již na střední škole. To, že byl upálen na hranici v Kostnici začátkem 15. století, ví snad každý. Jan Hus natolik miloval pravdu, že za ni položil vlastní život. A nyní se vraťme zpět do reality. Dnes lidem nezáleží na pravdě, lásce a cti. Dnes jde hlavně o peníze a o slávu. Ostatně důkazem je marketingová kampaň známého e-shopu Alza.cz.

Snímek obrazovky 2018-07-06 v 15.18.40

K dnešnímu dni na své fanpage na Facebooku sdíleli příspěvek „Jan Hus starterpack“. Příspěvek by sám o osbě až tak špatný nebyl, kdybyste neklikli na odkaz, který je v popisku uveden. Alzáci si dali práci také s novou „rubrikou“ na svém e-shopu. Pod odkazem se objevují zápalky, gril, detektor kouře, hasičský obleček… Zkrátka zboží, které se odkazuje na oheň a Husovu zapálenou hranici. Jedním z posledních produktů je kniha o Janu Husovi. Myslíte, že je to už moc nebo je to skvělý marketingový tah, při kterém jde Alza.cz doslova přes mrtvoly?

Snímek obrazovky 2018-07-06 v 14.50.28

Snímek obrazovky 2018-07-06 v 14.52.53

Černý humor má také hranice, přes které by se neměly překračovat. Alza.cz by měla zvážit, jestli by se nevyplatilo zelené mimozemťany, kteří zjevně nemají morální uvažování, vyměnit za bíle pozemšťany s citem k národu a úctou k historii. Ostatně reakce pod příspěvkem jsou protipólové. Jedna skupina se náramně pobavila, druhá reklamní tah odmítá. Na jaké straně jste vy?

Zdroj, text/foto: alza.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru