Jan Barta a spol. prodává většinový podíl v holdingu NetBrokers

V roce 2016 si skupina NetBrokers Holding, která má pod svými křídly srovnávací portál ePojisteni.cz, připsala hned několik úspěchů. V únoru investovala do startupu s bytovými doplňky Favi.cz, v červenci se stala sponzorem fotbalové ligy a v září původní spoluzakladatelé NetBrokers založili investiční skupinu Pale Fire Capital.

Právě do nově vzniklé investiční skupiny, kterou vedou Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý, převedli z holdingu podíly v některých projektech (Extra Online Media, Semantic Visions, Bahn Mi Ba či Favi.cz). Dále investovali do dalších zajímavých projektů jako JenPrace.cz a Publisher.cz. Jan Barta a spol. se rozhodli prodat většinový podíl v NetBrokers Holding, který podle serveru Ihned.cz zakoupila německá skupina Bauer Media za téměř jednu miliardu korun.

netbroker

Zdroj: NetBrokers Holding

„My jako zakladatelé společnosti vnímáme obrovskou příležitost, ale i závazek stát se v dalších letech hybnou silou transformace zažitého způsobu správy pojištění a rodinných financí do moderní online platformy, která je pro klienty výrazně efektivnější a přínosnější. Posílené finanční zázemí nám navíc umožní rychleji vstoupit do dalších segmentů finančního a pojišťovacího trhu, které na transformaci způsobu prodeje ještě čekají,“ vyjádřil se k transakci Dušan Šenkypl, ředitel a spoluzakladatel NetBrokers Holdingu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru