Jamajka: za tašku odpadu dostanete jointa

Jamajka: za tašku odpadu dostanete jointa

Iniciativy ohledně čistoty životního prostředí se stále zdokonalují a jsou stále důmyslnější. Lidé lidi motivují, aby o životní prostředí pečovali a to nejrůznějšími způsoby. Například na Jamajce, dostanete joint výměnou za jednu tašku s odpadky. 

Moře přináší na břehy Jamajského ostrova spoustu plastových lahví, igelitových pytlíků a dalších odpadků. Mimo to, nechávají spoustu odpatků na pláži turisti. Jeden Jamajčan si dlouho lámal hlavu s tím, jak turisty motivovat k udržování pořádku. Němci, který na Jamajce žije, Marianu Erbachovi, barterový obchod jenom kvete. Jeho nápad vznikl na základě uř existujících barterových obchodů. V nějakých kavárnách vám totiž za odpadky dají zdarma například kávu. Když o přemýšlel nahlas, slyšela ho přitom jeho přítelkyně, která mu řekla, že by na Jamajce musel nabízet zdarma jedině jointy. Marian si její vtip osvojil a začal ho realizovat. Vzal 56 gramů maruhuany a připravil z nich 56 jointů. Na Jamajce je dle tamnějších zákonů povoleno držet 56 g marihuany, tudíž je jeho počin legální. Na blízký hostel vypsal svou nabídku a čekal na zákazníky.

Marian tvrdí, že 2 koše, do kterých odpadky dává, stáli více, než marihuana. Marianlv obchod je nevýdaný, ale dle všeho účinný. Na své první zákaznáky nečel příliš dlouho. Pokud tedy ještě stále nevíte, kam jet na dovolenou, můžete tímto článkem inspirovat. NA jamajce uděláte dobrou věc a ještě se potom náležitě pobavíte.

Zdroj, foto: facebook.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru