Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Jaký programovací jazyk se naučit?

Tahle otázka neustále trápí hromady lidí. Pokud je to i váš problém, možná jste zkusili googlit odpověď, možná jste se ptali svých kamarádů vývojářů. Odpovědi, které jste získali, byly určitě různé. Ona totiž jednoznačná odpověď absolutně neexistuje. Navíc určitě jste už slyšeli, že je vcelku jedno na čem začnete, že je pak jednoduché přeučit se na jiný jazyk, a tak dále.

Softwarový vývojář Carl Cheo ale nedávno zveřejnil krásnou infografiku, ze které snadno zjistíte, se kterým jazykem byste měli začít právě vy. Uvidíte, že se to odvíjí podle toho, zda se chcete naučit programovat pro peníze, pro zábavu nebo jen tak, zda chcete pracovat pro startup nebo velkou firmu, pro jaký OS chcete vyvíjet, zda chcete zkusit něco s velkým potenciálem, pro jakou platformu chcete programovat a tak dále.

Když si upřímně zodpovíte na všechny otázky, dostanete se k jednomu z devíti obsažených programovacích jazyků: Python, Java, C, PHP, C++, JavaScript, C#, Ruby a Objective-C.

Pod infografikou je navíc naprosto krásná analogie jednotlivých jazyků s postavami z Pána prstenů. Podle počtu hvězdiček poznáte také náročnost a popularitu programovacího jazyka. U každého z nich je napsáno, které známé programy či webové aplikace pomocí něj byly vytvořeny.

A v neposlední řadě se dozvíte, za jaký programovací jazyk budete nejlépe placení. Vede Python, Ruby a Objective-C.

which-programming-language-should-i-learn-first-infographic

Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení

Ale nezapomeňte na jednu věc:

„Většina dobrých programátorů neprogramuje proto, že chtějí spoustu peněz a slávu, ale protože je to zábava.“
Linus Torvalds

Komentáře

Nahoru