Dnes vyšlo 15 článků

Jaký kvalitní kompresor za dobrou cenu?

Často se nás ptáte jaký kompresor koupit do garáže, rodinného domu nebo na chalupu. Většina zákazníků si přeje napájení 230V, mobilitu a nenáročnou obsluhu.

Je důležité vědět, jakou práci hodláte s kompresorem vykonávat. Většina uživatelů hledá kompresor, se kterým bude dohušťovat pneumatiky na osobním autě, kole, nafoukat bazén nebo míč, vyfoukávat prach atd.

Pro tuto práci se hodí jak olejové, bezolejové kompresory. Mezi nejprodávanější patří značky Scheppach kompresory, Extol a Powerplus kompresory. Oblíbené jsou modely kompresorů Scheppach HC 25, HC 52, HC 53

20130402_155046

Scheppach kompresor

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi olejovým a bezolejovým kompresorem?

Bezolejové domácí kompresory nemají motor mazaný olejovou náplní. Vyrábějí se v provedení bez vzdušníku nebo se vzdušníkem. Vzdušník je tlaková nádoba, která pomáhá zajistit konstantní tlak po celou dobu provozu kompresoru.

Maximální pracovní tlak domácích bezolejových kompresorů bývá do 8 barů. To je tlak, který stačí na nafouknutí pneumatik osobních automobilů. Počítejte s tím, že na nafouknutí pneumatik traktorů nebo nákladních automobilů budete potřebovat alespoň 9 barů.

Bezolejové kompresory bez vzdušníků mají kolísavý výkon, nicméně práci v rozsahu do 8 barů zvládnou. Jejich výhodou je, že je lze použít pro tlakováni pivních sudů, olejové kompresory jsou na tuto práci naprosto nevhodné.

Olejový kompresor se vzdušníkem. Můžeme je rozdělit podle pracovního výkonu a objemu vzdušníků. Kompresory Scheppach, Powerplus nebo Extol bývají osazeny vzdušníky o objemu 20 nebo 50 litrů. Pracovník tlak těchto kompresorů se pohybuje v rozmezí od 8 do 10 barů.

kompresor

Kompresor Scheppach

Podle pracovního tlaku se také liší cena kompresorů, s vyšším výkonem stoupá i cena strojů. Olejové kompresory jsou odolnější při dlouhodobém provozu a díky vzdušníku dodávají konstantní tlak po celou dobu provozu. Olejový kompresor je ve většině případů osazen dvěma redukčními ventily a umožňuje tak napojení a práci se dvěma zařízeníma najednou. Tyto kompresory s oblibou využívají i řemeslníci pro připojení pneumatického nářadí, jako jsou sponkovačky, brusky, vrtačky, utahováky, stříkací pistole atd.

strikaci-pistole

Stříkací pistole

Mějte na paměti, že pro provoz olejových kompresorů a pneumatického nářadí budete potřebovat další příslušenství ke kompresorům, jako je regulátor tlaku s filtrem a manometrem, filtr k odstraňování zkondenzované vlhkosti nebo přimazávač oleje. K výběru je i spousta druhů tlakových hadic.

20131129_133429

Sada hadice, pistole a plniče pneumatik s manometrem

Vhodnou hadice k olejovému kompresoru vybírejte podle pracovního tlaku. Určitě doporučujeme kovové rychlospojky oprati plastovým. Plastové rychlospojky se poměrně rychle vychodí a opotřebují a nemají takovou životnost jako kovové rychlospojky.

Kde koupit kompresory

Vybírejte specializovaného prodejce kompresorů, který dokáže poradit a v případě problémů být rychle nápomocný.  Zkuste firmu Penzo nářadíkompresory Sheppach, Powerplus, kompresory Extool… Na olejové a bezolejové kompresory Scheppach poskytují prodlouženou 4 záruku, která je podmíněná servisní prohlídkou po dvouletém provozu. Pokud se kompresor porouchá, máte k dispozici Servis bez starostí. Na vlastní náklady kompresor odvezou a zase přivezou. Mají i bohaté příslušenství ke kompresorům, příznivé ceny a dárek zdarma.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru