Jaký je život bez alkoholu a kávy? Tento designér to vyzkoušel za vás

Mladý designér původem z Německa žijící aktuálně v New Yorku, se rozhodl skoncovat s kávou a alkoholem. Vydržel to krásných 15 měsíců a ve svém novém životním stylu stále pokračuje.

Prvotním impulsem byla obyčejná touha po změně a hlavně zvědavost, jaké by to bylo se trochu překonat a zkusit něco nového. Jedna z prvních změn, kterou Tobias van Schneider zaznamenal, se týkala jeho účtu. Po dvou měsících si všiml, že díky abstinenci ušetřil více jak $1000. Pro nás šílená částka, když si ale vezmeme že měl ve zvyku chodit denně po práci na koktejly do top barů v New Yorku (kde jsou rozhodně vyšší náklady na život) dá se tisíc dolarů za pár týdnů snadno dohromady.

Jaký je život bez alkoholu a kávy? Tento designér to vyzkoušel za vás

Zmizelo pár přátel

Večerní pozvání na panáka mu najednou nedávalo smysl. A než několikrát ze večer vysvětlovat, proč si alkohol nedá, raději zůstal doma. A překvapivě tak zjistil, že se spoustou lidí, které večer co večer potkával v baru, si najednou nemá co říct.

Jaký je život bez alkoholu a kávy? Tento designér to vyzkoušel za vás

Kávu nahradil čajem

Dalším krokem bylo vysadit kofein. Sám designér uznává, že když má na kávu chuť, dá si tu bez kofeinu. Při posezení s přáteli v kavárně nahradí kofeinový nápoj čajem, druhů je spousta. A efekty po vysazení kávy? Bez ní se Tobias cítí více uvolněně. Jak sám napsal, při pití kofeinu býval trochu roztržitý. Vysazení kávy mu dokonce zlepšilo i trávení. Jak píše ve svém doznání na Medium.com : „I also poop like a king.“

Na svém Instagramu se tak chlubí už jen kelímky s čajem:

Jaký je život bez alkoholu a kávy? Tento designér to vyzkoušel za vás

Lepší spánek

Dalším příjemným vedlejším účinkem se ukázala zvýšená kvalita spánku. Tobias se teď každé ráno cítí mnohem odpočatější, než v dobách popíjení alkoholu a kofeinu.

Svůj nový životní styl nikomu nevnucuje, ale a rozhodně v něm hodlá pokračovat. Na žádost přátel se podělil se svými zkušenosti na serveru Medium.com.

Foto/Zdroj: medium.comvanschneider.com, instagram.com

Komentáře

Nahoru