Jaký je WordPress 3.7?

Po třech měsících od vydání minulé verze (je to patrně rekord) WordPress.org v pátek oznámil debut WordPressu 3.7, který opět obsahuje několik ohlášených vylepšení. Tak se na ně pojďme podívat.

Jméno „Basie“ získal na počest amerického jazzového pianisty a skladatele Counta Basie. Jen tentokrát neuvidíte žádné propagační video pro uživatele, které by názorně zobrazovalo nové funkce. Ty totiž nejsou moc viditelné.

A co je tedy nového?

basie-wordpress-3-7

Aktualizace

S WordPressem ve verzi 3.7 nemusíte ani hnout prstem a aktualizace se provedou samy. Většinou automaticky na pozadí. Proces aktualizace je teď navíc ještě spolehlivější a bezpečnější.

Pokud si pod tím nedokážete nic moc představit, pojďme si to vysvětlit konkrétně. Až vyjde opravná verze 3.7.1, tak se aktualizace provede sama bez vašeho zásahu. Stejně tak to bude i s verzí 3.7.2, 3.7.3 a tak dále. Ale aktualizaci na WordPress 3.8 (na další úplně novou velkou verzi) již budete muset potvrdit sami.

Po každé automatické aktualizaci by měl administrátorovi dorazit informační email, který by sděloval, zda je web po aktualizaci v pořádku či nikoliv.

Pokud máte odvahu, můžete si povolit i automatické aktualizace velkých verzí a pluginů, stejně nás to zřejmě do budoucna čeká všechny.

Silnější heslo

Vaše heslo tvoří první obrannou linii vašeho webu. Nejlepší je vytvářet hesla, která jsou dlouhá, složitá a jedinečná. Za tímto účelem byl aktualizován i WordPress 3.7. Nyní rozpoznává běžné chyby v heslech: datum, jméno, posloupnosti na klávesnici (třeba 123456789 nebo qwerty) a dokonce i dnešní populární kulturní pojmy.

Získat u indikátoru síly hesla zelenou barvu tak bude zase o něco obtížnější.

Lepší globální podpora

Lokalizované verze WordPressu obdrží rychlejší a přesnější překlady. To je snad doslova požehnáním pro miliony lidí, kteří používají WordPress v jiném jazyce než v angličtině.

I česká verze by se měla do budoucna sama aktualizovat. Čeština pro WordPress 3.7 by měla vyjít počátkem listopadu. Otázkou zůstává, co se stane, když se WordPress automaticky aktualizuje (v angličtině) a česká verze bude dostupná až po několika dnech…

WordPress 3.7 můžete stahovat přímo na WordPress.org/download (ve velikosti 4,8 MB).

Na dohled je však už i další verze. WordPress 3.8 je plánován ještě v letošním roce – konkrétně v prosinci. Ten by měl obsahovat významnější opravy a změny.

Zdroje: The Next Web, WordPress, Post Status

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • A bude nainstalován, abychom mi redaktoři měli příjemnější a bezpečnější pracovní prostředí ?

Nahoru