Jaký herní notebook vybrat na prázdniny

Jaký herní notebook vybrat na prázdniny

Akční stealth akce Splinter Cell: Blacklist. Revoluční GTA V, na které celá hráčská obec čeká jako na spasení. Páté rozšíření fantasy MMORPG ze Středozemě LOTR Online: Helms’s Deep. Tyto dlouho očekávané herní pecky a mnoho dalších novinek má vyjít o prázdninách.

Pokud si je chcete zahrát, musíte na to mít také odpovídající železo. A pokud chcete hrát vždy a všude – ve škole na nudných přednáškách, pokud zrovna cestujete – ve vlaku a nebo v letadle, budete potřebovat herní notebook.

Jaký, kde a za kolik, to si teď povíme. Vezmu to od konce – začněme cenou, protože tam bude nejspíše rozhodovat o tom, jakého mazlíčka si přivezete domů.

Herní notebook s cenou pod 20 000 Kč

Na to, abyste si zahráli většinu svých oblíbených počítačových her, nemusíte vlastnit notebook za desítky tisíc korun. Na takové občasné hraní vám postačí klidně notebook HP Pavilion g7-2210sc, případně pokud si pár tisíc připlatíte, tak si můžete pořídit drobet výkonnější laptop HP Envy dv7-7230ec a nebo HP Envy dv6-7250ec (a ještě k tomu získáte 333 písniček ke stažení zdarma ve formátu v MP3).

Notebook HP Envy dv6-7250ec

Takto vypadá laptop HP Envy dv6-7250ec v celé své kráse

Dedikovaná grafická karta u všech těchto notebooků zvládá celkem rozumně i moderní hry, ovšem bez větších omezení, ale jen v nižších rozlišeních.

Hraní v nativním rozlišení displeje je tedy reálné jen u méně náročných titulů a většinou ještě s nižším nastavením detailů. Na druhou stranu – pokud již chcete hrát nějakou právě vyšlou novinku na plné detaily, budete si stejně muset koupit stolní PC (třeba HP ENVY h9-1400ec). Klasické masově vyráběné herní notebooky totiž nedisponují takovým výkonem a hlavně nejsou schopny aktivně uchladit tak náročnou grafickou kartu.

Pro hardcore hráče je tady ještě alternativa v podobě konfigurace s výkonnější grafikou GeForce GT 650M. Přihoďte si tedy pár stovek navíc a získáte ještě o pár procent výkonnější grafickou kartu a navíc SSD disk (HP Envy dv7-7236ec). Ba co víc – získáte navíc vkusný notebook, který charakterizuje kvalitní a odolné saši a také velice dobrá klávesnice. Mezi největší výhody tohoto laptopu ovšem patří povedený audiosystém a displej s nadstandardním rozlišením i kvalitou zobrazení.

Všechny výše notebooky doporučuji nakupovat přímo o výrobce (www.hpmarket.cz) než u prostředníků. Budete mít jak lepší ceny (viz třeba slevy pro studenty) a v případě, že si hodláte kupovat více notebooků, tak si zde můžete založit i firemní účet a nakupovat ještě o fous levněji.

A hlavně – když nakupujete přímo u dodavatele, tak z jeho strany nehrozí nějaké levárny při reklamacích – může vám během minutku vyměnit kus za kus.

K značce HP

Notebooky HP používám již několik let. Slýchám na ně často oprávněnou kritiku i spoustu pochvalných reakcí. Já však s laptopy od společnosti Hewlett Packard neměl sebemenší problém. Poslední HPéčko mi dokonce vydrželo celých pět let fungovat bez jediné chybičky – dokud mu neodpadlo víko stářím, ale to bylo nejspíše zapříčiněné tím, že jsem ho nosil stále s sebou na přednášky a nacestovali jsme spolu několik desítek kilometrů J. Doteď ho používá moje sestra na střední, má ho podložené knížkami, aby se nepřehřívalo a šlape vesele dál.

Dodatek

I když bych hrozně rád řekl, že se vám podaří pod 20 000 Kč najít notebook, na kterém budete moci pařit GTA pětku, jak zmiňuji v úvodu, zklamu vás. Na tuto herní pecku budete potřebovat super výkonný herní notebook s minimálně 16 GB RAM, SSD diskem a nejnovější grafickou kartou. Cena takového notebooku by byla kolem 50 000 Kč a víc.

Komentáře

Nahoru