Dnes vyšlo 15 článků

“Jakou barvu mají tyto šaty?” – otázka, která trápí celý sociální svět. A odpověď?

Vše to začalo u matky, která poslala své dceři fotku šatů v obchodě. Nepoznala jejich barvu, sdílela to tedy na svém profilu a odstartovala tak obrovskou diskuzi, kde se řeší jediné – jsou tyto šaty modro-černé nebo bílo-zlaté?

Určitě si vzpomínáte, jak v roce 2013 zaplavily facebookové profily fotky žiraf. Všechno zavinila jediná otázka – co otevřete první? Uživatelům se tento koncept líbil a byla to celkem i dobrá výzva, ale neuchytilo se to. Po dvou letech je tu další otázka.

Začalo to u mladé nevěsty, které se matka poohlížela po nových šatech. V obchodě je vyfotila a poslala jí fotku. A už to začalo! Nevěsta požádala o pomoc se zjištěním barvy šatů na svém Tumblr profilu “swiked” . Ve čtvrtek si toho všimli velké weby (Buzzfeed) a už to začalo v pravém slova smyslu!!

Jaké mají šaty na obrázku barvu?

Jaké mají šaty na obrázku barvu?

Celý sociální svět teď řeší, jestli šaty jsou barvy bílo-zlaté nebo modro-černé. Do debaty o barvu šatů se zapojily také celebrity. Svými komentáři například přispěla na Twitteru i zpěvačka Taylor Swift nebo Justin Bieber.

Kdo ještě vidí bílo-zlatou?

Jakmile se spustila debata, do popředí twitterových hashtagů se dostal #TheDress, kde lidi komentují, jakou barvu vidí oni. Dokonce, když budete hledat pořádně, narazíte i na komentáře celebrit. Na stranu bílo-zlaté varianty se přidala Julianne Mooreová, skvělá herečka a čerstvě oceněná Oscarem. K této straně se také připojila Kat Denningsová nebo baseballová hvězda Jacoby Ellsbur.

B-2YP4uUUAAza7O

Už tu máme i několika bitové vtipy

Manželská neshoda

K týmu bílo-zlaté se také připojila hvězda televizní reality show Kim Kardashianová Westová. Zároveň také dodala, že její manžel (rapper Kanye West) s jejím názorem nesouhlasí.

B-4efghWwAEGesq

Jakto že, vidíme každý něco jiného?

Otázka se rozlétla internetem, této příležitosti se chytila velká média, která obratem kontaktovala odborníky. Bevil Conway, neurolog, uvedl pro Wired, že problém je ve vnímání barev na denním světle. U některých to tedy vytlačuje tmavé tóny, u některých naopak světlé. Navíc, je i vědecky prokázáno, že ženy rozpoznají lépe barvy než např. muži. Proto ženy se přiklánějí většinou na stranu modro-černé, muži naopak bílo-zlaté.

Kdo vidí modro-černou a kdo bílo-zlatou?

Je vcelku pochopitelné, že mnoho diskuzí o barvě šatů probíhalo také na nejpoužívanější sociální síti. Facebook si toho všiml a připravil pro nás krásné statistiky toho, kdo to jak vidí.

black_and_blue_iphone

Kdo z vás vidí modro-černý iPhone?

Muži, mladí lidé a uživatelé sedící u počítače vidí většinou modro-černou. Ženy, starší lidé a ti, co se na obrázek koukali na smartphonu zase spíš bílo-zlatou.

muzi_zeny

Muži vidí modro-černou

mladi_lide

Mladí lidé vidí modro-černou

pocitac

Lidé u počítače vidí modro-černou

Co myslíte, jakou mají šaty barvu?

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru