Jako v pohádce: Šťastný muž si převzal výhru z tiketu, který našel v listí

Marvin Rosales Martinez, obyčejný zahradník z Long Islandu, v říjnu 2012 uklízel po hurikánu Sandy. Tehdy našel v hromadě listí mokrý a špinavý stírací los. A tato neuvěřitelná náhoda mu změnila život.

Sedmadvacetiletý Marvin si po více než roce konečně vyzvedl svoji výhru. Stírací los „Win $1000 a Week for Life“ mu zajistil neuvěřitelné bohatství.

Podle prohlášení New York Lottery Marvin přinesl los nejdříve do 7-Eleven, mezinárodního řetězce obchodů se smíšeným zbožím. Tam mu ho ale nebyli schopni ověřit. Devátého října 2012 to tedy zkusil v místní sázkové společnosti. A tam mu sdělili tu šťastnou zprávu, že se jedná o výherní tiket.

marvin-martinez-lottery

Následovalo standardní vyšetřování, které mělo zjistit, zda je los platný a zda je Marvin skutečně jeho právoplatným majitelem. Mluvčí loterie, Lee Park, uvedl, že během přezkoumání nevyšel najevo žádný důvod, díky kterému by se měli domnívat, že los nebyl oprávněným majetkem pana Martineze. Los přece neukradl, našel ho a nikdo se k němu nehlásil. Avšak i přesto je v takovém případě běžná čekací doba jednoho roku, proto dostal Marvin své peníze až tak pozdě.

„V případech, jako jsou tyto,“ řekl mluvčí loterie Park, „je běžná praxe vyžadovat před udělením ceny čekací dobu jednoho roku.“

Během této doby by se totiž o výhru mohl přihlásit ještě někdo jiný, kdo tiket ztratil. Naštěstí pro Marvina se ale taková věc nestala. A tak obdržel svých $779 106, které se rozhodl přijmout jako jednorázovou paušální platbu raději než $1000 týdně. Po zdanění mu z ní zbylo $515 612 (zhruba 10 milionů Kč).

Někdy se vyplatí uklízet.

Někdy se vyplatí uklízet.

Chvilka slávy

Neuvěřitelná náhoda mu ale přinesla ještě minimálně jednu další věc kromě bohatství. Aspoň na chvíli má totiž možnost vyzkoušet si, jaké to je být ve světle reflektorů. A tak rozdává rozhovory:

„Viděl jsem tiket v hromadě listí,“ líčí Marvin. „Byl celý mokrý, a tak jsem ho vzal domů a usušil ho. Když jsem zjistil, že jsem vyhrál, byl jsem velmi šťastný. Opravdu hodně šťastný.“

Prý plánuje koupit si dům a o zbytek svého jmění se podělí se svou rodinou.

Zdroje: CNN, NY Daily News, Mirror

Komentáře

Nahoru