Jako řidič Uberu si vydělal 90 tisíc dolarů za 6 měsíců, ale jezdil jen zřídkakdy

Joseph Ziyaee si během prvního měsíce své taxikářské kariéry u společnosti Uber vydělal 20 tisíc dolarů, přičemž zprostředkoval pouze jednu jízdu. Ne, nikoho nevezl přes celou zemi. Téměř všechny peníze si vydělal prostřednictvím bonusů, které získal za doporučení služby potenciálním řidičům. Ve zkratce řečeno, když se potenciální řidič zaregistruje ve službě Uber, Joseph Ziyaee získá bonus.

Během šesti měsíců si vydělal 90 tisíc dolarů, aniž by neustále jezdil. Joseph si zlomil nohu, což mu znemožnilo celý den sedět za volantem. A velice ocenil šanci, která se mu naskytla.

„Ukázalo se to jako požehnání v přestrojení,“ říká Joseph.

img_4451

Nový král Uberu?

Joseph si vzpomněl na příběh o královi Uberu, který vyšel na Business Insider. Jmenoval se Blake Jareds a vydělal si přes 50 tisíc dolarů přes jeho referenční kód.

Nicméně ambiciózní Joseph si pomyslel, že by být pro něj mohli být řidiči výnosnější než cestující. Uber má odměňovací systém. V praxi to znamená, že když se do služby zaregistruje řidič a použije váš referenční kód, získáte bonus jak vy, tak i samotný řidič. Bonusy se pohybují v řádech několika set dolarů. Podmínkou však je, aby řidič uskutečnil určitý počet jízd.

screen shot 2016-02-04 at 10.50.11 am

Kancelář na kolech

Joseph se rozhodl se zraněnou nohou investovat co nejvíce času k získání nových řidičů. Automobil mu sloužil jako pojízdná kancelář. Jelikož Uber zakazuje sdílení referenčních kódů na fórech, webových stránkách s kupony a dalších podobných stránkách, musel se Joseph dostat do kontaktu s potenciálními řidiči jinak. Začal je sám oslovovat.

Do systému Uber přivedl 200 nových řidičů, které kontaktoval přes své kamarády, prostřednictvím sociálních sítí (zejména Sanpchat) a ústně. Vypadá to, že Joseph Ziyaee je novým králem Uberu.

Jak to dělá?

Joseph tráví spoustu času zjišťováním, jaké oblasti mají nejhodnotnější referenční bonusy. Města, která zoufale potřebují řidiče, nabízí vyšší odměny za každou zaregistrovanou osobu. Jakmile najde takové město, snaží se kontaktovat lidi online či osobně. Záleží na vzdálenosti.

Jakmile se objeví zájemce, Joseph s ním všechno projde, a to od základních otázek až po formulář s žádostí. Dokonce mu pomůže s ověřením spolehlivosti a problémy se zavazadly.

„To je nejdůležitější část,“ podotkl Joseph. „Musíte být ochotní udělat co nejvíce. Musíte být schopní pomoci potenciálním řidičům, pokud mají nějaké překážky.“

S každou osobou, která se do Uberu zaregistrovala prostřednictvím jeho referenčního kódu, se setkává osobně. A spousta z nich se stala jeho přáteli.

Joseph Ziyaee není jediná osoba, která se snaží v tomto byznysu uspět. Jakmile zadáte do vyhledávání Googlu „Uber driver refferal bonus“, objeví se spousta inzerátů.

uber_driver_referral_bonus_-_google_search

Inzeráty hledané přes Google

Zdroj / Foto: Business Insider

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru