Dnes vyšlo 15 článků

Jaké vzdělání potřebuje podnikatel?

Podnikatel potřebuje především hodně píle a vůle dotáhnout věci do konce. Je však pravda, že aspoň s elementárními znalostmi podnikání je ta trnitá cesta o něco snazší. Nezáleží na tom, zda končíte střední a přemýšlíte, jaká vysoká škola by se vám jako budoucímu podnikateli hodila, nebo zda už jste v pokročilejším věku a nějaké úspěšné či méně úspěšné projekty již máte za sebou. Cesta ke vzdělání je otevřená každému.

Jsou lidé, kteří končí střední a už mají v hlavě nějaký vlastní nápad nebo prostě jen čekají na vhodnou příležitost, ale už ví, že z nich budou podnikatelé. Stát na vlastních nohách a být sám sobě svým pánem je úžasné, avšak vzdělání k tomu také potřebujete. Musíte vědět něco z ekonomiky, něco z práva a něco o marketingu. A přesně tohle se dozvíte, když půjdete studovat právo a podnikání.

Zvolte vysokou, která je opravdu jen o podnikání

Pokud vám můžeme ve volbě vysoké školy radit, přimlouváme se za jediné. Zvolte si školu, která se podnikání opravdu věnuje. Podnikání nebo něco podobného se totiž dá studovat skoro všude. Na mnoha školách mají podnikatelskou fakultu nebo nějaký pseudoobor o podnikání, ale kvalita se liší. Chcete se učit od odborníků, ne?

V Praze je přímo Vysoká škola podnikání a práva a něco takového máme přesně na mysli. Když se podíváte na nabídku vyučovaných oborů, všechny kromě jednoho se už podle názvu týkají podnikání, jen aplikovaná informatika je výjimkou.

51945xdvere.jpg385x186

Na tom, zda nakonec půjdete studovat právo v podnikání, manažerskou ekonomiku nebo management ICT až tak nezáleží. Věřte, že kolikrát je důležitější kvalitní škola než obor studia. K tomu, co vás bude bavit, si nakonec stejně cestu vždycky nějak najdete.

Při brouzdání po webových stránkách výše zmíněné VŠPP nás napadla ještě jedna dobrá rada. Vyberte si školu, kde to žije. Bažant welcome (akce pro prváky) nebo Snowcamp zní rozhodně zajímavě. I při cestě za svým snem se musíte bavit.

Komentáře

Nahoru