Dnes vyšlo 15 článků

Video: Jaké to je létat?

Video: Jaké to je létat?

Téměř každý z nás by chtěl létat. Jaké to doopravdy je, se ale nikdy nedozvíme. Nicméně můžeme si to trošku lépe představit díky tomuto nového videu na Youtube, které za týden získalo více než 4,5 milionů zhlédnutí.

Nevíme koho to napadlo, ale rozhodně bychom ho za to pochválili. Existují totiž desítky POV (Point of View, úhel pohledu) videí. Ale ještě nikdy jsme nemohli vidět, jak vypadá svět z pohledu dravce.

Můžeme zde vidět krásné prostředí Francouzských alp i skupinku turistů, která si orla nevšimne ani z bezprostřední blízkosti. Nyní už asi většina lidi chápe, proč má USA ve znaku orla jako symbol svobody.

Místo natáčení je ale jediná informace, kterou autor videa uvedl. O dalších věcech tedy můžeme pouze spekulovat. Pravděpodobně video vzniklo připevněním nějaké kompaktní kamery (např. GoPro) na záda orla.

Toto video je jenom náznakem toho, čeho všeho se dá dosáhnout pomocí kompaktních kamer v přírodě. Můžeme totiž pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí, aniž bychom je nějak vyrušovali.

Akorát nevíme, o jakou kameru se jednalo, že to orla nijak nevyrušovalo v jeho letu. Dokonce se objevily i spekulace, že se jedná o podvrh. Tyto spekulace se zakládají na malém počtu informací o tomto videu.

Například před rokem bylo na Youtube virální video o útoku orla na dítě. O pár dní později jsme se ale dozvěděli, že se jednalo pouze o práci čtyř studentů vysokých škol.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru