Dnes vyšlo 15 článků

Jaké pneumatiky vybrat pro SUV?

Čím dál více lidí si pořizuje SUV vozy i na běžné ježdění po městě. Výrobci se tomu přizpůsobili a z původních terénních vozidel udělali o něco univerzálnější dopravní prostředek, který sice zvládne jízdu mimo silnici, například při cestě na chatu, ale více se mu líbí v běžném provozu.

S rozmachem těchto vozů je třeba myslet i na správné obutí a na to, kde svůj vůz budete více používat. Pro tzv. esúvéčka je nutné vybírat z kategorie pneumatik určených právě pro ně. Ani mnoho nových SUV, které mají pohon 4×4, není vybaveno vhodnými pneumatikami. Obvykle bývají na pneumatikách stavěných spíše do městského provozu. Pokud tedy častěji jezdíte v terénu, vybírejte podle toho i pneumatiky, protože s nevhodným obutím se nedočkáte od vozidla stoprocentních jízdních vlastností.

Jaké pneumatiky vybrat pro SUV

Pneumatiky pro SUV vybírejte podle toho, v jakém terénu se s autem budete pohybovat nejčastěji.

Co tedy obout?

Rozměr pneu pro SUV obvykle začíná u průměru 16 palců. Pneumatiky pro tyto vozy jsou robustnější, mají vyšší hmotnostní index a míře použití v terénu je přizpůsoben i jejich dezén. Setkat se můžete s označeními A/T (all terrain), M/T (mud terrain) a H/T (highway terrain). Každá z těchto pneumatik se chová jinak v terénu a jinak na asfaltu.   Známé motoristické organizace při testování nových pneumatik samozřejmě nezapomínají ani na tento segment. Nejčastěji používaným a tedy i testovaným rozměrem SUV pneumatik je 215/65 R16. V testu ADAC za rok 2017 zvítězil model Goodyear EfficientGrip SUV, který si velmi dobře poradil s jízdou na mokru i na suchu. Dostal dobré hodnocení i za svoji celkovou vyváženost.

O pneumatiky se starejte

Na výkon pneumatik má vliv také to, jak se o pneumatiky staráte a jestli je používáte na površích, pro které jsou určené. Náležitou péčí prodloužíte jejich životnost a zvýšíte kilometrový nájezd. Vyplatí se sledovat i testy a pneumatiky kupovat podle toho, kde s nimi budete nejčastěji jezdit.

Zdroj, foto: pixabay.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru