Jaké nové funkce bude Instagram nabízet? Záloha dat a zhlédnutí stories

Jaké nové funkce bude Instagram nabízet? Záloha dat a zhlédnutí stories

Instagram jako platforma pro sdílení fotografií a videí prozatím postrádá možnost ukládání fotek jiných uživatelů. Jen tak něco stáhnout nejde. Příspěvek, který se vám líbí si můžete pouze uložit do složky oblíbených fotografií na vašem instagramovém profilu a nebo si příspěvek prostě „vyscreenovat“. Příspěvky, které sami sdílíte, se vám mohou automaticky ukládat do fotogalerie vašeho telefonu. Nově bude Instagram nabízet možnost stáhnout si fotografie z newsfeedu nebo z uživatelských profilů.  

Mobilní aplikace Instagram patří pod vedení Marka Zuckerberga vývojáře Facebooku. Právě na Facebooku je již od roku 2010 funkce stažení fotografií přístupná. Můžete si zálohovat, vaše fotografie, zprávy a ostatní data. V případě Instagramu to není možné, ale chystá se změna.

Mluvčí Instagramu se k chystané novince vyjádřil pro TechCrunch: „Pracujeme na nástroji, který vám umožní stáhnout kopii všech fotografií, videí i zpráv. V blízké době zveřejníme další detaily i datum spuštění.“ Z vyjádření mluvčího není jasné, zda se bude jednat pouze o sdílené fotografie nebo také o instastories.

instgram-stories-how-to-800x533

Instagram tak dohání osmiletý náskok Facebooku. Právě díky této nové funkci si budete moci zálohovat veškerá data a použít je při tvorbě profilu v jiné aplikaci. Možným důvodem k veřejnému oznámení této novinky je blížící se norma GDPR, Obecné nařízení o ochraně osobních údajů. Jistě jste už o novince, která stojí na straně osobních údajů uživatelů, slyšeli. Pokud ne, jedná se o nařízení, které bude na základě žádosti uživatele umožňovat smazání všech údajů, které o něm dotyčná firma vlastní.

Další překvapení Instagramu se bude týkat instastories. Předešle zmíněné screenování je aplikováno velmi často. A proto uživatel, jehož obsah je screenovaný, obdrží notifikaci, že je vytvořen screenshot jeho instastories.

Zdroj, text/foto: instagram.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru