Jaká výpočetní technika nechybí v každé domácnosti?

Bez výpočetní techniky si dnes život neumíme ani představit. Nejenom, že ji využíváme třeba v práci, nebo v rámci našeho podnikání. Stejně tak ji dnes využíváme doma. A co dnes téměř v žádné domácnosti nechybí?

Rozhodně počítač. Ačkoliv v minulosti byla jasnou volbou vzhledem k cenám a dostupnosti klasika, dnes je situace zcela jiná. Vybíráte-li, kupte si notebook. Jejich ceny jsou dnes stlačeny na úplné dno, což je ten hlavní důvod, proč do nich lidé investují více, než do stolních počítačů. Mají ale i řadu dalších výhod, kam se řadí například:

  • Mobilita – můžeme si ho vzít kamkoliv

  • Dobrá výdrž baterie

  • Pro domácí potřeby dostatečný výkon

home_computer

Bez tiskárny se dnes obejde také málokdo

Do segmentu výpočetní techniky samozřejmě spadá také tiskárna. I bez té se dnes obejde jenom málo lidí. Máme-li být skutečně konkrétní, jsou to třeba studenti, stejně jako lidé pracující doma, ale stejně tak může být tiskárna vhodná i na tisk různých fotografií. Zapomínat také nesmíme na to hlavní, a to je náplň. Tu vybíráme podle typu naší tiskárny, stejně jako podle toho, zda chceme originální náplně a tonery, nebo sáhneme do segmentu těch neoriginálních. Třetí cesta je pravděpodobně časově nejsložitější, a to je vlastní plnění. To lze realizovat jak u inkoustových náplní, tak samozřejmě i u tonerů.

Ceny stále klesají

Pozitivní zprávou a důvodem toho, proč si výpočetní technika nachází cestu i do našich domovů, jsou samozřejmě ceny. Ty jsou dnes stále nižší a nižší. Ostatně obyčejnou tiskárnu lze koupit do tisícikoruny a samotný notebook i za pár tisíc. Lze si tak na daný výdaj třeba i půjčit v segmentu mikropůjček. A proč zde? Jelikož tato oblast nabídne výhodnou nabídku, kterou je první půjčka zdarma. Láká-li vás, potom zjisti více. A co to znamená? Že jednoduše vrátíte přesně tolik, kolik si půjčíte. Díky tomu se samozřejmě tato varianta dnes stává nejvýhodnějším úvěrem, se kterým se vůbec můžete na našem trhu setkat.

 Fotka: Flickr – Ray Cui

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru