Dnes vyšlo 15 článků

Jaká jsou nejhledanější slova na Seznam.cz za rok 2016?

Český internetový vyhledávač Seznam.cz v letošním roce opět vydává Seznam skokanů českého internetu a necenzurovaný žebříček nejhledanějších slov za rok 2016. Uživatelé projevili nevídaný zájem o hokej, politiku domácí i světovou a celebrity. Seznam nejhledanějších slov zároveň ukazuje, že velkou roli v životech lidí hrají sociální sítě a videa.

„Ve vyhledávání na Seznam.cz pátrali nejen po krajských a senátních volbách, ale zajímali se také o volby ve Spojených státech, které jak všichni víme, dopadly překvapivě ve prospěch Donalda Trumpa. A že se lidé zajímají o dění za hranicemi naší vlasti, potvrzuje i dnes už všem známé slůvko Brexit na šesté příčce skokanů v oblasti události a kauzy,“ uvádí Roman Dušek, manažer týmu Seznam.cz Vyhledávání.

nejhledanejsi_slova_high-02

Vážnými tématy nebyla pouze česká a světová politika, ale uživatelé se zajímali také o úmrtí. Mezi skokany najdete hned několik úmrtí osobností.

„Vyhledávání Seznam.cz vůbec největší skok zaznamenalo v říjnu, kdy v relativně nízkém věku zemřel Tomáš Valík, herec z pohádek nebo seriálů Rodinná pouta, Ulice či Pojišťovna štěstí. Mnohé také překvapila smrt Buda Spencera, kterého si málokdo vybaví pod jeho skutečným jménem Carlo Pedersoli,“ dodává Roman Dušek.

Uživatelé se zajímali také o peníze, například byly vyhledávané výrazy jako Black Friday, Zonky, Kurzovní lístek či ČSOB. V žebříčku se objevil také šoubyznys. Vyhledávaný byl Český slavík, o jehož internetovou popularitu se postarala skupina Ortel. Z televizních pořadů zahýbala českým internetem zábavná show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. Stříbrnou pozici obsadila show amatérských kuchařů Masterchef. Třetí a čtvrté místo mají seriál Ulice a reality show Výměna manželek. Celé žebříčky Skokanů českého internetu 2016 najdete na stránce skokani.seznam.cz/rocni.

Seznam.cz vydal také top deset vůbec nejvyhledávanějších výrazů v jeho vyhledávání. I letos žebříčku vévodí sociální sítě a porno.

nejhledanejsi_slova_high-01

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru