Dnes vyšlo 15 článků

Jaká hesla si dávají zaměstnanci Microsoftu

Jaká hesla si dávají zaměstnanci Microsoftu

Počáteční týdny roku 2014 byly pro Microsoft náročné. Syrští hackeři si totiž posvítili na několik jejich účtů na blogu a sociálních sítích. Nestalo se prakticky nic příšerného, používali je prostě k tomu, aby mohli psát anti-Microsoftské zprávy. Teď se ale projevuje, že se záležitost netýkala jen blogů a sociálních sítí.

Microsoft uvedl, že učinil nezbytné kroky, které by měly vést k ujištění, že se v blízké budoucnosti již neobjeví žádná podobná bezpečnostní narušení. Ale rozhodl se i zveřejnit bližší informace o tom, jak to vlastně celé bylo.

O čem si zaměstnanci Microsoftu píšou?

Připouští, že účty z blogů, Facebooku a Twitteru nebyly jediné, které hackeři napadli.  Napadení sociálních sítí se projevilo okamžitě, protože například anti-Microsoftský tweet byl retweetnut více než 8000x! Ale teď se ukazuje, že se Syrská elektronické armádě rovněž podařilo proniknout do emailových účtů společnosti. Dokonce zveřejnila i konverzaci mezi Stevem Claytonem, který má na starosti účty na sociálních sítích, a Frankem Shawem. Podle prohlášení Microsoftu však při těchto útocích nebyla ohrožena žádná uživatelská data.

Nejvíce zarážející ale je, že se nejednalo o žádný příšerně podlý útok, ale o obyčejný phishing. Kdyby se to stalo někde jinde, nic zvláštního by na tom nebylo, ale od zaměstnanců takové firmy jako je Microsoft by nikdo rozhodně neočekával, že si na takovéto věci nebudou dávat pozor.

Microsoft2

A to není všechno. SAE si ze zaměstnanců redmondského giganta dělá legraci na Twitteru. Očividně totiž neznají nic takového jako bezpečné heslo.

S takovými hesly se tedy není čemu divit, že SAE stoupá sebevědomí a chystá se na další útoky proti Microsoftu. Ve středečním tweetu říkají, že svůj útok na Microsoft dosud nedokončili.

Na jaká další vtipná odhalení se tedy můžeme těšit?

Zdroje: Softpedia, The Verge, IT Pro Portal

Komentáře

Nahoru