Jak zjistit, že se o vás píše na internetu?

Internet je jedno velké a tajemné místo. Nikdy nemáte šanci prozkoumat všechno, co se na něm nachází. Takže kdo ví, co se v jeho hlubinách píše o vás. Možná to nemusí být ani hlubiny. Snad všichni jsme si někdy vyzkoušeli vygooglit své jméno. Ale my vám poradíme něco lepšího.

Google má spoustu funkcí, o kterých většina lidí nemá ani tušení, a my jsme jednu náhodou objevili. Hned nás napadlo, že se s vámi o ni musíme podělit. Google vám totiž umí poslat upozornění pokaždé, když o vás někdo na internetu něco napíše.

Nástroj najdete na Google.com/alerts. Nahoře je takové okénko, do nějž můžete napsat prakticky cokoliv. Když Google narazí na nový příspěvek, v němž se bude vyskytovat tohle slovo, upozorní vás. Můžete si tam tedy napsat například své jméno, název své firmy apod.

google_alerss

Je možné si také nastavit, kdy vám upozornění budou chodit.

alerts2

 

Je to skvělá příležitost, jak mít pod kontrolou, co se o vás kde píše. Samozřejmě vám nikdo nezaručí, že Google zachytí úplně všechny příspěvky. To je asi nereálné.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru