Jak zjistit solventnost firem? Jak hledat nové obchodní partnery? Pomocí marketingové databáze firem Albertina

Jak zjistit solventnost firem? Jak hledat nové obchodní partnery? Pomocí marketingové databáze firem Albertina

Ať už jste velká firma nebo malá lokální firma, určitě nechcete obchodovat se společností, která se potácí ve finančních problémech a nebo je dokonce v úpadku (respektive je proti ní vedeno insolvenční řízení). Ať už by se mělo jednat o finanční půjčku nebo jiný úkon, snadno by se mohlo stát, že byste o své peníze nadobro přišli.

První, co napadne každého jednatele s hlavou na správném místě, je lustrace dané společnosti v databázi firem – jak si stojí a jak plní nebo plnila své závazky v nedávné době.

Každý ekonomický subjekt (nejenom firmy s ručením omezeným, akciové společnosti, OSVČ) můžete ověřit v insolvenčním rejstříku. Tím sice zjistíte, zda se daná firma nachází ve finančních problémech. Ale to je asi tak vše. Nevyhledáte v něm, které firmy byste mohli oslovit pro případnou spolupráci. Nepoznáte, jak jsou na tom s financemi teď (zjistíte, pouze, zda je firma v insolvenci), jakým majetkem společnost disponuje, skóring dané firmy (tzn. jak vysoké je riziko nesplácení pohledávek – využívá se zejména při poskytování úvěru), nemůžete si prohlédnout sbírku zakladatelských listin a mnohé další důležité dokumenty, které vám pomohou získat detailní náhled o vybrané firmě. A to ani nemluvím o tom, že tento registr lze využít jen pro firmy podnikající na území ČR. V případě slovenské firmy tak musíte využít slovenské registry.

Další problém, se kterým se potýkají desítky tuzemských firem – jak sehnat spolehlivého subdodavatele poté, co jste vyhráli významný tendr?

Co když jako firma chcete udělat fúzi či investovat nemalou částku do jiné cizí firmy?

Hodláte letos rozjet rozšířit své podnikání či založit zcela novou firmu a hledáte obchodního partnera, který by do toho šel s vámi? Víte, kde máte hledat?

Jaký software nebo aplikaci použít v tomto případě? Zde už si s veřejně dostupnými zdroji jen tak nevystačíte, jelikož by vám tato činnost zabrala desítky hodin práce. Nepřidělávejte si práci. Všechny potřebné informace můžete zjistit z jediného zdroje. Z marketingové databáze firem Albertina.cz, ve které jsou dlouhodobě shromažďovány všechny stěžejní informace o ekonomických subjektech.

Albertina - ukázka kritérií z databáze firem

Albertina – ukázka kritérií z databáze firem

Obsahuje více než 2 700 000 subjektů s přiděleným IČ v ČR. Nabízí přehledně uspořádané maximum dostupných informací na jednom místě. Pro vyhledávání lze kombinovat více než 200 výběrových kritérií a pro exporty využít rozsáhlou škálu výstupních formátů. Vyzkoušejte si téměř neomezený zdroj informací pro získávání nových klientů, analýzy portfólia vlastních klientů, zjišťování solventnosti potenciálních partnerů nebo minimalizaci rizika plynoucího z obchodního styku.

Firemní databáze Albertina je navíc kompatibilní s registrem slovenských firem. Lze tak díky vyhledávání zjistit tytéž obchodní údaje také o firmách podnikajících na Slovensku.

V Albertině najdete základní identifikační údaje, kontaktní údaje dle dostupnosti (telefon, email nebo URL) a informace o kontaktních osobách. Součástí jsou také údaje o ekonomickém stavu firmy, podrobnosti ke konkursům, likvidacím, přehled vlastníků a podílů ve firmách a informace o ekonomicky spjatých subjektech se zkoumanou firmou. Každá firma má uvedeno souhrnné kreditní hodnocení (Predictor předvídající pravděpodobnost nesplácení v nejbližších 12 měsících) a maximální doporučený kredit. Jako výběrové kritérium lze využít nejen Predictor a ostatní údaje, ale i více než 700 000 účetních závěrek a údajů z nich. Vše lze díky vlastnímu softwaru využívat v několika jazykových mutacích.

O provozovateli databáze firem Albertina

Provozovatelem databáze firem Albertina je společnost Soliditet, s.r.o. (dříve známá jako Creditinfo Czech Republic, k přejmenování firmy došlo nedávno – v roce 2011). Na českém trhu figuruje již přes dvacet let. Je součástí prestižní mezinárodní společnosti Bisnode. Stejně jako mateřská firma se zaměřuje na poskytování digitálních obchodních informací (pro region ČR a SK) a představuje kompletní nabídku řešení v oblasti řízení kreditních rizik, marketingu a podnikových informací. Služby společnosti Soliditet, s.r.o. pomáhají tuzemským a slovenským firmám zvyšovat tržby, minimalizovat obchodní rizika a učinit lepší obchodní rozhodnutí.

Komentáře

Nahoru