Jak zjistit, komu na Facebooku lajkují fotky vaši přátelé?

Nebudeme rozebírat, jestli takhle špehujete přítele, bývalého přítele, své děti nebo kohokoliv jiného. Samozřejmě je to trochu proti dobrým mravům, ale co. Když už Facebook tu možnost nabízí, proč ji nevyužít?

Jen si to přiznejte. Všichni na Facebooku někoho špehujeme. Jistě víte, že je to docela náročná práce. Obzvlášť když delší dobu nejste online, propásnete toho tolik.

Ale nebojte. Věděli jste, že je možné si zpětně zobrazit fotky, které daný člověk olajkoval? Dokonce se můžete podívat, co olajkoval během letošního roku nebo současného měsíce.

Nebudeme vás dál napínat, jdeme na to.

Jak zjistit, jaké fotky někdo olajkoval?

Funkce je bohužel dostupná pouze v angličtině. Zkoušeli jsme ji česky, ale žádného výsledku jsme se nedočkali. Ani když zadáte anglické příkazy v českém facebookovém prostředí, nefunguje to. Prvním krokem je tedy přepnutí Facebooku do angličtiny.

Klikněte na šipečku v pravém horním rohu a vyberte možnost Nastavení. Sjeďte na stránce úplně dolů a tam je jazyk Čeština. Změňte jej na English (US) nebo English (UK).

cestina_jazyk_facebook

Pak už můžete začít s dotazy. Do horního vyhledávacího řádku stačí napsat dotaz, kterým se zeptáte, jaké fotky daný člověk olajkoval. Ukážeme si to například na Gabči.

„Photos liked by Gabriela Koukalova“

Stejný účinek bude mít: „Photos that Gabriela Koukalova liked“

Zobrazí se vám pár fotek, a když dole kliknete na See more, uvidíte všechny.

photos_liked_by.jpg2

Zeptejte se na konkrétní období

Nemáte-li čas se probírat množstvím fotek, specifikujte svůj dotaz.

„Photos liked by Gabriela Koukalova that are from 2016“

Jistě vymyslíte spoustu vlastních variací, lze použít například:

  • This week (tento týden)
  • Last week (minulý týden)
  • This month (tento měsíc)
  • Last month (minulý měsíc)
  • This year (letos)
  • Last year (loni)
  • August 2015 (v srpnu 2015)

Specialitkou je konstrukce: „Photos of Jméno Příjmení that Gabriela Soukalova liked“. To už je dost konkrétní, abyste s tím mohli někoho špehovat, ne?

Všimněte si, že vlevo máte ještě možnost filtrovat hledání.

filtr

A na závěr pro vás máme jeden malý tip. Zkuste takhle zkontrolovat sebe. Zadejte do vyhledávání: „Photos I liked“ nebo „Photos liked by me“ a uvidíte.

Komentáře

Nahoru